Węg(l)arki?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Anomal
Posty: 28
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:57

Węg(l)arki?

Post autor: Anomal »

Witam, nie mogłem się doszukać w Helpie.
Czy w Revicie jest jakiś systemowy sposób do robienia węglarków? I nie chodzi mi o Edycję profilu cięcia bo jest żmudna robota i małoelastyczna w zmianach.

Mam także drugie pytanie: czy jakiś sposób aby izolacja która się zawija miała inną grubość na zawinięciach (przy oknach) niż na prostej ścianie?

Dzięki pozdrawiam
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Węglarka - kolejowy wagon towarowy o otwartym od góry nadwoziu (skrzynia ładunkowa) i uniwersalnym zastosowaniu, przystosowany zasadniczo do przewozu ładunków masowych (np. węgiel, kamień, warzywa, drewno). Załadunek odbywa się ręcznie lub mechanicznie, za pomocą stacjonarnych urządzeń załadunkowych lub ładowarek. Węglarka wyposażona w drzwi boczne może być rozładowywana ręcznie, w transporcie masowym stosowany jest zwykle rozładunek mechaniczny na wywrotnicy. W przypadku przewożenia ładunków wrażliwych na warunki atmosferyczne lub pylących węglarka nakrywana jest opończą.

Jak tyś chłopie coś takiego wydziergał modyfikacją profilu cięcia...? Nie mogę wyjść z podziwu!

A tak poważnie, węgarki (domyślam się, że o to chodziło) otworów tworzy się na etapie rodziny, np. okna. Masz tu linka do bibliotek http://www.techcad.pl/p_pliki_do_pobrania są tam okna z węgarkami - zobacz jak to się robi.
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
alternativa
Posty: 70
Rejestracja: 29 lis 2006, 11:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: alternativa »

Węglarki :)

A na zawijanie ocieplenia o mniejszej grubosci niz glowne ocieplenie sciany jest prosty patent - podziel ocieplenie glowne na dwie warstwy, np. 15 cm glownego to 10+5 i dla tych 5 cm daj ptaszka zawijania w oknie wyszczegolnionych warstw (warstwa 10cm oczywiscie bez zawijania)

Uprzedzajac nastepne pytanie - zeby ocieplenie sie zawijalo do oscieznicy okna/drzwi trzeba w edycji rodziny zalozyc plaszczyzne referencyjna w miejscu do ktorego ma dochodzic ocieplenie osciezy i dla tej plaszczyzny we wlasciwosciach zaznaczyc ptaszka w opcji 'wall closure'.
alternativa
Anomal
Posty: 28
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:57

Post autor: Anomal »

No ok, dobra przyznaję, że przywaliłem z tą wegLarką.
Rzadko używam tego słowa i widocznie źle usłyszałem:)

Dzięki za pomoc :)
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Acinski »

Na forum jest wstawione okno z węgarkami zrobione przeze mnie celem nauki. Szerokość węgarka jest tam edytowalna a i wysięg parapetów też.
nauka trwa
leshkens
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2008, 11:14

węglarki vs. kumulusy

Post autor: leshkens »

Mój znajomy napisłą w opisie, że trzeba zdjąć wierzchnią warstwę kumulusów :shock: :D
alternativa
Posty: 70
Rejestracja: 29 lis 2006, 11:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: alternativa »

Pewnie inwestycja dotyczyla drapacza chmur, wtedy to zrozumiale 8)
alternativa
ODPOWIEDZ