bład revita

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
agatimo
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:43

bład revita

Post autor: agatimo »

Mam problem, już drugi raz revit zespsuł mi plik, nie chcę wracać do wersji sprzed dwóch dni i robić wszystkiego od nowa..
W pewnym momencie pracy przeskakuje coś w widoku 3D i model robi się 'przezroczysty' coś jakby widok krawędziowy połączony z widokiem cieniowanie z krawędziami i nie mogę tego w żaden sposób zmienić. W widoku 3D widzę losowe ściany w widoku krawędziowym inne mają kolor inne po prochu wszystkiego, praca w tym pliku przestaje być w ogóle możliwa..
Czy ktoś jeszcze się z tym spotkał i czy jest opcja naprawy pliku?
Tymon Dejryng
Posty: 42
Rejestracja: 09 kwie 2006, 17:09
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: Tymon Dejryng »

Ja mialem podobny problem, ale dotyczyl on samego renderu. W momecie renderu mialem plaski rysunek przedstawiajacy same plamy. Pozniej okazalo sie, ze mialem wstawione drzewa RPC i byly one powiazane z terenem, ktory podzielilem na regiony. Revit zglupial i ustawil drzewa na wysokosci ponizej terenu. W momecie wykasowania drzew i nowego wstawienia problem zostal rozwiazany.

Proponuje zapisac plik jako nowy. Zresetowac kompa i odpalic Revita i zobaczyc co sie stanie z plikiem. Byc moze, karta graficzna ma jakis problem i trzeba zrobic update sterownikow.
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:11
Lokalizacja: 84-120

Post autor: kasia »

w jednym projekcie tez mi sie cos takiego stalo, ale tylko w widoku 3d, elewacje sa ok

mozna przy otwieraniu pliku zaznaczyc opcje Audyt u mnie nie pomoglo, moze u Ciebie zadziala
agatimo
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:43

Post autor: agatimo »

Zapisanie pod nową nazwą i restart nie pomagają. Rzuty i elewacje są ok, problem faktycznie tylko w 3D, co nie zmienia faktu, że praktycznie nie da rady kontynuować w tym pliku.
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:11
Lokalizacja: 84-120

Post autor: kasia »

audyt tez nie pomogl?

w jakiej wersji revita pracujesz?
agatimo
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:43

Post autor: agatimo »

wersa 2009.
audyt - gdzie mam tego szukac?
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:11
Lokalizacja: 84-120

Post autor: kasia »

plik - otworz - wybierasz pilk i w dolnym prawym rogu masz opcje do zaznaczenia audyt
Załączniki
audyt.JPG
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Zuważyłem, że mam podobną sytuację. Pracuję w revicie jaki czas i w pewnym momencie w widoku 3d model zaczyna "przebijać". Po tym mogę jeszcze jakiś czas pracować, a potem Revit "wywala".

Jedynym wyjściem jakie znalazłem to w momencie zaistnienia "objawów" należy zapisać pliki z zresetować Revita...

Przypadłośc zdarzała się na kilku plikach, więc to raczej nie jest wina jednego projektu. Skoro to się potarza u Was to moze znaczyć, że bug jest w samym Revicie.
agatimo
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:43

Post autor: agatimo »

Audtyt nie podziałał, zrobiłam od nowa wg. starej wersji, za drugim razem praca idzie szybciej.. :x

Jeśli ktoś znajdzie sposób na ten problem to czekam na odpowiedź, bo to jest już trzeci plik, który mi się zepsuł.
Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Post autor: zubrzyk »

Milsen.... żeby pozbyć się tego problemu o którym mówisz wystarczy usunąć ten widok 3D na którym się krzaczy i utworzyć nowy. Podejrzewam że jest to problem grafiką 3D w Revicie. Pozdrawiam
agatimo
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:43

Post autor: agatimo »

Nie chodzi o konkretny widok 3D tylko o caly model 3D.
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:11
Lokalizacja: 84-120

Post autor: kasia »

wlasnie u mnie tez model 3D jest walniety
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

zubrzyk, tego również próbowałem, ale nawet jak utworzę nowy to w niedługim czasie robi się to samo i wywala program. Ale dzięki za podpowiedź :-).
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

mialem kiedys podobny problem jeszcze w 2008 bodaj
temat byl na forum ....
okazalo sie ze w modelu jest sobie gdzies umiejscowiony jakis element ktory jest oddalony od naszego modelu o niebotyczne odleglosci ( u mnie to bylo kilometry !!! z tego co pamietam )

efekt byl taki ze model 3D kompletnie glupial, robil sie przezroczysty, gubil kolory, przedluzal linie obiektow itd ..... znikal

najtrudniej bylo oczywiscie odnalezc zgube

po wywaleniu wszystko wrocilo do normy
pozdro
slaw 8)
ODPOWIEDZ