wielkość plików revit

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

wielkość plików revit

Post autor: mkprojekt »

Czy macie, koleżanki i koledzy jakiś patent na to, aby pliki revita były mniejsze. Domek jednorodzinny bez opisów i rozrzucenia na arkusze zajmuje 12MB. Pakowanie zipem nic nie daje, sprobuje jeszcze 7zipem. Czy plik ciagnie za sobą bitmapy, hatche, itp? Czy jest jakaś opcja czyszczenia jak w autocadzie? Przyszło mi wysłać plik internetem...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Witam,
pliki Revita to dla mnie ciągła zagadka. Rzeczywiście są duże, po kilkadziesiąt MB. Ale miałem przypadki, że pliczek z np. 40 MB po zapisie miał 15 MB (może jakaś wewnętrzna kompresja)???
Narzędzie do czyszczenia jest "PURGE UNUSED" - ale.... pliki (nieduże) po wyczyszczeniu i zapisaniu u mnie miały większą objętość niż przed czyszczeniem ha! ha!
Dziwne to wszystko - nie da się przewidzieć.
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

sprobujcie zapisac projekt z wlaczonym podgladem 3D i ten sam projekt np na rzucie parteru ...... sami zobaczcie roznice

nie wiem na czym to polega, ale dziala

--------------------------------------------------------------------------------

i tu przy okazji fajny dowcip (sorki za off-topa) o teori i praktyce

TEORIA jest wtedy kiedy wiemy jaks cos powinno dzialac ale nie dziala
PRAKTYKA jest wtedy kiedy to dziala ale nie mamy pojecia dlaczego

praca na rewicie laczy w sobie teorie i praktyke ...... nie dziala a my nie mamy bladego pojecia dlaczego :wink:

p.s. przeczytane w warsztacie samochodowym
pozdro
slaw 8)
Jacek Portalski
Posty: 60
Rejestracja: 06 lip 2005, 08:13

Post autor: Jacek Portalski »

Witam.
Są dwa sposoby (które znam) na zmniejszenie wielkości pliku. Najlepiej wykonać oba.
1. file/purge unused
2. należy skorzystać z opcji "save as"
Przy pierwszym punkcie pozbywamy się rodzin i typów, które sa załadowane do projektu a nie sa używane (uwaga - jeżeli mamy zamiar użyć jakiejś rodzi, której jeszcze nie "wstawiliśmy" w projekt trzeba będzie ja ponownie załadować - albo należy ją odznaczyć w oknie dialogowym w trakcie operacji purge). Przy drugim sposobie następuje zapis z opcją kompaktowania - nie wiem dokładnie co jest kjompaktowane ale daje efekt w postaci mniejszego pliku. Warto więc co jakiś czas zapisać kopie przy pomocy "save as" i pracowac dalej. Opcja kompaktowanai jest również dostępna przy zapisie do pliku centralnego jeżeli pracujemy w grupie. Tam również warto od czasu do czasu zapisac w ten sposób plik i pracowac na nowo wykonanej kopii.
Pozdrawiam.
JP
ODPOWIEDZ