wyświetlanie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

wyświetlanie

Post autor: kampoz »

Mam kłopot z poprawnym wyświetlaniem przez Revit stworzonej przeze mnie famili.
Stworzyłem zlew kuchenny i dodałem poniżej niego symbol odpływu tak, żeby widziec go na rysunku fundamentów:
sink.jpg
Symbol odpływu narysowałem liniami modelowymi a nie liniami detalu (żeby nie widzieć symbolu odpływu na parterze)
kłopot polega na tym, że na planie fundamentów Revit wyświetla cały zlewozmywak a nie tylko to co jest poniżej planu cięcia, czyli symbol odpływu...
sink 02.JPG
sink 02.JPG (24.06 KiB) Przejrzano 2653 razy
Robię coś nie tak jak trzeba, czy też Revit ustawia widoczność tak a nie inaczej i basta?
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: wyświetlanie

Post autor: ada_mowska »

No przecież zlew zasłania, chyba logiczne, nie??

Włącz mu override-transparent.Powinno pomóc.
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: wyświetlanie

Post autor: kampoz »

Hmm, no nie do końca. Zlewozmywak jest nad podłogą a cięcie fundamentów i symbol odpływu jest poniżej. Sądziłem, że revit pokaże mi to co jest poniżej cięcia a nie rzut całego elementu który przecina...
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: wyświetlanie

Post autor: ada_mowska »

Teraz dopiero sie wczytałam- wcześniej zareagowałam po swojemu, czy po strusiowemu. :oops:
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
sir Ocky
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:25

Re: wyświetlanie

Post autor: sir Ocky »

Mam podobnie z rodziną okien. Zrobiłem sobie w rodzinie okna nadproże z cegiełek i mimo różnych ustawień zakresów cięcia (i w projekcie, i w rodzinie) to w rzucie widzę również to nadproże. Poradziłem sobie w ten sposób, że wyłączyłem w edytorze rodzin widoczność tego nadproża w rzutach. Ale to takie "brzydkie" rozwiązanie i raczej Tobie nie pomoże... Ciekawy jestem jak prawidłowo sobie z czymś takim poradzić.
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: wyświetlanie

Post autor: kampoz »

Poki co poradzilem sobie w podobny sposób.
tzn. w edycji rodzin dodałem 2 style obiektu. Jeden dla elementów widocznych na rzucie parteru a drugi dla symbolu odpływu widocznym na rzucie fundamentów. No i pozostało tylko zedytowanie wyświetlania na poszczególnych rzutach.
Ada,
Twoja podpowiedź ostatecznie okazała się pomocna ("override in view" naprowadziło mnie na obejście problemu). 8)

A tak swoja droga ciekawe, ze Revit tak wyswietla a nie inaczej...

Mam jeszcze druga zadziwiajaca rzecz zwiazana z wyswietlaniem. Jesli na rzucie fundamentow jako underlay zaznacze parter, to i tak widze (jako underlay) rzut calego budynku (ponad dachem)... :roll: Macie podobnie?
ODPOWIEDZ