Drukowanie i arkusze

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Drukowanie i arkusze

Post autor: arkada »

Ruszam temat górę. Pierwszy problem z jakim się spotkałem: przy tworzeniu arkusza a3 usytuowanego pionowo, pojawia się margines w dole kartki (próbowaliśmy na różnych drukarkach). W jaki sposób "dopasować" taki arkusik do kartki?

pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

drukowanie

Post autor: pies »

To rzeczywiście temat góra :). Pewnie już sobie z nim poradziłeś.
Tym niemniej napiszę kilka słów. Zakładam, że chodzi o wydrukowanie rysunku w formacie A3, który ma układ poziomy, na papierze ułożonym pionowo w drukarce.
Mam ploter HP DesignJet450C, który obszar drukowania ma ograniczony marginesami po 5 mm z każdej strony, mierząc równolegle do osi rolki i po 18 mm prostopadle do osi (taka rasa :( ). W związku z tym rysując sobie rameczkę, która ma być wydrukowana, muszę brać to pod uwagę.
W Revicie w PRINT SETUP jest dział PAPER PLACEMENT i tam zaznaczam CENTER.
Robię 1 oszustwo wynikające ze specyfiki sterownika mojego plotera :D, mianowicie długość arkusza definiuję jako CUSTOM = 420,5 mm, a nośnik jako ROLL A2 i tym sposobem wymuszam automatyczne obrócenie arkusza w pionie (chodzi o to, żeby mi drukował na rolce o szerokości 297 mm)

motto na dziś:
Trzeba sobie jakoś radzić - powiedział baca zawiązując but dżdżownicą.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ