revit 2011 i probemy

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

revit 2011 i probemy

Post autor: alagor »

czy ktoś ma takie probemy ? ja po tygodniu pracy z revi 2011 nie mogę go odpalić ! ponowna instalacja nie pomaga! sytem mam nowy około 2 miesięcy .
Załączniki
komunikat.jpg
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: kampoz »

Miałem taki problem z 2010. Odinstaluj Revita, wyczyść rejestr i zainstaluj program ponownie.
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: ada_mowska »

juz kilka razy mi wywaliło, ale ciągle działa..
raczej wiążę to ze zbyt rzadkim składowaniem w czasie pracy :(
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: alagor »

Odinstalowałem , wyczyściłem rejestry, zainstalowałem ponowne. I komunikat ten sam. Jaki rejestry wyczyściłeś. Może dobrałem się niewłaściwych
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: pies »

Komunikat, który Ci się pojawia może wystąpić z bardzo wielu przyczyn
Proponowałbym Ci, dokładnie opisać w jakim momencie Revit się wywala. Przy uruchamianiu programu, a może w trakcie pracy? Jeżeli w trakcie pracy to, czy przy jakichś szczególnych operacjach, w widoku płaskim czy w cieniowanym 3D? Czy masz włączone "Hardware Acceleration (Direct 3D)". Jaki masz system operacyjny, procesor ile RAM itp.
Wyślij to wszystko (po angielsku :wink:) do pomocy technicznej Autodesku. Na pewno Ci pomogą o ile precyzyjnie określisz problem.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: kampoz »

Zapuściłem narzędzie/programik ccleaner przy jego standardowych ustawieniach i pomogło.
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: alagor »

Program wywala się przy starcie. W zasadzie dopiero zaczynałem się przyzwyczajać do nowej wersji i tu taka niespodzianka? Podobny komunikat miałem przy revit2010, ale to było kiedy mój system (vista) sprawiał wrażenie muła . Ten, który używałem teraz ma zaledwie około 45 dni. I nie powinien się wykładać. Przy pierwszym uruchomieniu miałem komunikat o "Hardware Acceleration (Direct 3D)" ale nic nowego nie ustawiałem.

Parę dni pracy z nowym revietm i taka wpadka . Właśnie formatuję dysk ze starym sytemem tym którym mi się wywalił poprzednio. Używam dwóch dysków systemowych na zmianę jak jeden mi się wykłada zaczynam pracować na drugim wystarczy przekopiować ostatnie pliki. Nie wiem jak wam, ale awarie i problemy zaczynają się zawsze jak trzeba coś oddać albo nie ma czasu na zabawy z dyskiem i w tym momencie jest ten drugi (takie koło ratunkowe ). umożliwia w 15 minut rozpocząć pracę.
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: ada_mowska »

Wygląda na to, ze mi sie zupełnie wywalił :cry:

Ma to związek z edycją lampy Zubrzyka z innego postu :(
Chciałam zwiększyć natężenie światła oraz zmienić barwę na jaśniejszą; weszłam w edycję i niestety od tego momentu Revit zgłupiał.

Zaczyna sie od niewidzenia poprzednio otwartych plików, nie widzi materiałów, nie zapala słońca w renderingu oraz żarówek.
Skończyło sie po kilku resetach kompa (miękkich), na "dziwnym" otwieraniu plików- nie widzę projektu, widzę tylko to co poniżej :(

raz się naprawiło gdy byłam od krok (jedno kliknięcie) od deinstalacji Revita 2011, po raz drugi ten numer nie przechodzi- nie umiem juz go przestraszyć.
Załączniki
sypiesie.jpg
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: ada_mowska »

Co to znaczy kobieca intuicja :)
Zreperowałam :!:
Załączniki
repair.jpg
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: ada_mowska »

No i sie udało :) a byłam bliska załamania :roll:
Załączniki
w.jpg
w.jpg (156.65 KiB) Przejrzano 9244 razy
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: alagor »

A mi się nie udało. Może brakuje mi tego czegoś !!! KOBIECEJ INTUICJI .
Też próbowałem tego co Ada (Małgosia) ale bez rezultatów.
Trochę mnie przeraża to, że Revit się wali i trzeba go naprawiać. Gdyby była możliwość zapisania do wersji wcześniejszej to pół biedy, ale tu jak zaczniesz coś w 2011 to w nim musisz skończyć.
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: ada_mowska »

Najgorsze jest to, że :evil: mnie podkusił i znów przerabiałam jedną z lamp Zubrzyka..
I mam ponownie taki efekt

Obrazek

Repair Revit dwukrotny nie pomógł podobnie resetowanie komputera oraz leżakowanie przez noc (liczyłam na cud) :cry:
--------------
Czy ktoś zaryzykowałby, i wykonał taki proces jaki mi psuje Revita? Czyli wejść w edycję rzeczonej lampy, w Families, Lighting Fixture -> AIXLIGHT -> Properties, i zmienić barwę światła lampy - na 5000K lub , co robi sie chyba automatem, Color Preset: D50 ?
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: ada_mowska »

Moze komuś się to przyda, więc, mimo, że brzmi to jak horror lub science-fiction, opiszę moje problemy.

W czasie edycji wspominanych wcześniej lamp, psuł sie Revit, nawalał system- Windows7.

W poprzednim poście opisałam kolejna awarię, wywołaną następną próbą edycji widma światła.

Domowi informatycy (nie domorośli-wykształceni) mieli 2 recepty-
młodszy informatyk- reinstalacja systemu
starszy - odzyskanie z backupu systemu z ..grudnia 2009.

Nie pasowało mi ani to, ani to, choćby z powodu konieczność proszenia Autodesk o kod aktywacyjny.

Pogrzebałam w systemie, znalazłam funkcję Odzyskaj z dnia.
Odtworzyłam system sprzed 2 dób.

Zadziałał.

Ale -oczywiście- wierząc w swoją szczęśliwą gwiazdę, otworzyłam pliki ww lamp- mam już ich sporo, bo 2 wrzucone przez Zubrzyka rozmnożyłam do 10. Zmieniłam we wszystkich ustawienia lampy- widma światła które podejrzewam o sianie fermentu. Za moment- to samo.
te same objawy, w tej samej konfiguracji- czyli:
1. brak światła w renderingach
2. ponowne odpalenie Revita daje efekt braku dostępu do rysunku, bo rozciąga tabelki normalnie mieszczące sie w kilku centymetrach po lewej na cały ekran.
3. wariuje Windows

Od tego momentu rozpoczął się dwugodzinny proces kilkukrotnego odzyskiwania z dnia, ponieważ niestety system jakoś kasuje tamtą dobrą datę :(

Przy którejś z prób udało sie.
Obecnie porządkuję całość i..zrobię nowy backup systemu, co i Wam radzę.
--
Na zakończenie chciałabym zaznaczyć że ja naprawdę nie znam sie na komputerze, stąd mój laicki język.
Ale ponieważ przeżyłam horror więc dziele sie z Wami.
Będe wdzięczna jeśli, jak wspomniałam wyżej, ktoś przetestuje te i inne lampy na tę okoliczność.
I opisze to na forum.

A do Zubrzyka, którego imię przywołuję tutaj co chwilę- wiem, ze to wina systemu/mojej słabości/revita, nie bierz tego do siebie .. i raz jeszcze dzięki za lampy!

---

Jak mi się zdarzy cos takiego ponownie, mój słaby system nerwowy puści..i wyląduję w Tworkach, Warcie czy innym takim przybytku..
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: pies »

Zdecydowanie odradzam dotykanie się do plików lamp zamieszczonych w pliku ADXLIGHT.rar
Chciałem je zbadać i przekonać się na czym polegają problemy Ady i mam za swoje. To rozwala Revita i nawet trudno opisać o co chodzi, bo rzecz dotyczy wyświetlania okien Properties i Project Browser. One nagle zajmują całą przestrzeń roboczą i w jakiś sposób wpływają na wyświetlanie wszystkiego na monitorze komputera. Jak się wyłączy dokowanie z klawiszem CTRL to można zobaczyć takie obrazki jak w załączniku. Spróbuję to opisać i wysłać do Autodesku. Jak czegoś się dowiem to napiszę.
Załączniki
fajne.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: slaw »

uuuulala to wyglada na wirusa ebola niemal ..... zubrzyku cos ty ugotowal za stwora :wink:
pozdro
slaw 8)
ODPOWIEDZ