revit 2011 i probemy

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: zubrzyk »

Slaw, nie ma sprawy, zadziałałbym tak samo na Twoim miejscu...
Ja dostałem R2011 dosyć dawno... jakiś miesiąc temu, tylko że wersję EN.
Zastanawiam się czy może wersja do poprania ze strony autodesku jest jakaś wadliwa, bo moja pudełkowa działa w miarę bez zarzutu?
Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: zubrzyk »

Jeszcze jedno... robiłem te lampy pod 2010, więc jeśli macie jeszcze zainstalowaną poprzednią wersję Revita spróbujcie edycji świateł z moich lamp.
To powinno rozwiązać problem czy jest to BUG w R2011 czy w lampach.
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: ada_mowska »

Ja sie ciut boje, ale jestem gotowa spróbować w revicie 2010.
Tyle, ze mam juz wszystkie lampy upgradowane, wiec musiałbyś mi przysłać ponownie jedną, mailem na priv.
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: ada_mowska »

Podobijam temat, bo dla mnie brak możliwości edycji lamp jest dużym problemem..
Zubrzyku-nie próbuję na razie z pewnych obiektywnych przyczyn.
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
tymekk
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2010, 16:00

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: tymekk »

Znalazłem skrypt, który pomaga (resetuje interfejs revita). Ten problem występuje raczej nie spodziewanie i nie można winić za to lamp bo mnie raz po otwarciu projektu to spotkało a innym razem nie.

skrypt:
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps ... ID=9243099
Setek
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2010, 22:51

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: Setek »

Witam znalazłem nowy problem w revit 2011. Od jakiegoś czasu podczas edycji jakiegokolwiek materiału chcąc mu zmienić render apperance na jakikolwiek program automatycznie się wyłącza, może ktoś się już spotkał z tą dolegliwością i ma jakieś rozwiązanie poza czyszczeniem rejestrów, odinstalowaniem i zainstalowaniem na nowo programu.
maroo
Posty: 18
Rejestracja: 05 sty 2009, 19:52
Kontaktowanie:

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: maroo »

ada_mowska pisze:juz kilka razy mi wywaliło, ale ciągle działa..
raczej wiążę to ze zbyt rzadkim składowaniem w czasie pracy :(
Witaj Ada mi też wywala program, a szczególnie jak chcę zmienić texture albo szraf.
Z moich obserwacji wynika, że system ma za mało RAM ja mam 4G i tu jest problem (pamięć wirtualna w tym momencie nie daje rady).
Pozdrawiam
Maroo
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: pies »

Dwa lata temu zgłosiłem do Autodesku problem niedostatecznej ilości pamięci wirtualnej w moim kompie z 4GB RAM i dostałem taką odpowiedź:
Please open the „Control Panel” and the “System” settings. In the “System Properties” use “Performance” and use the “Settings” button. In the ”Performance Options “ switch to the tab “Advanced”, the you will find “Virtual Memory” use the “Change” button. In the settings dialog for the “Virtual Memory” are 2 sizes displayed. Please use a fix value for the Initial and Maximum size. It should be 8 to 12 GIG because you are using 4 GIG of RAM. Please also make sure that there is enough free disk space available on the partition the operation system is installed at. Please let me know if you need more information or further assistance.
... pomogło :)
Windows ma domyślnie ustawioną wielkość pamięci wirtualnej na regulowaną automatycznie przez system, a Revit woli sztywno ustawiony zakres między dwiema a trzema krotnościami pamięci zainstalowanej.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
DXT
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2010, 10:07

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: DXT »

Nie wiem czy ktoś się już z tym spotkał ale przy błędzie powodującym nie wyświetlanie się paska szybkiego dostępu w Revicie Architecture 2011 znalazłem skuteczny sposób reanimacji.
Nie trzeba przeinstalowywać programu ani czyścić rejestru - wystarczy wejść do folderu Revita (ścieżka jest w miarę podobna -np w Viście - C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Local\Autodesk\Revit\Revit Architecture 2011) i skasować plik UlState.dat który przy kolejnym odpaleniu Revita utworzy się ponownie.

Mam nadzieję że komuś to pomoże i zaoszczędzi reinstalacji programu/systemu.
Awatar użytkownika
panPrzemyk
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2009, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: revit 2011 i probemy

Post autor: panPrzemyk »

znalazłem "ciekawy" problem
Render robi się czarny ale nie tak jak wyżej opisany.
Proces trwa kilka minut i efektem jest bardzo ciemna scena, jakby przesłonięta czarną mgłą.
Oczywiście pierwsze poszukiwania to badanie ustawień oświetlenia, mgły, metoda "wyjdźmy i wejdźmy jeszcze" raz. Nic.
Jak każdy desperat przeszukałem fora internetowe i na jednym z nich (nie pamiętam jakim, jakieś anglojęzyczne), ktoś o tym wspomniał.
Problem powoduje wstawienie pewnych (?) obiektów. Usunąłem wszystkie wstawione w czasie pomiędzy działającym i nie działającym renderem obiekty i jak ręką odjął. Metodą prób i błędów wstawiałem je pojedynczo sprawdzając który narobi problemów i okazała się nią stworzone osobiście lampa...
Poszukiwania trwały kilka godzin więc jak by komuś ściemniało obraz przy renderze, to ta metoda działa.
Dlaczego, nie mam pojęcia, może ktoś bardziej doświadczony wie?
ODPOWIEDZ