Adaptive components - problem

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
kjdstudio
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Adaptive components - problem

Post autor: kjdstudio »

Witam. Pracuję nad dyplomem inżynierskim na studenckiej wersji Revita 2011. Jednym z elementów mojego projektu jest powłoka z podłużnych poduszek ETFE. Napotkałem problem: nie mam pomysłu jak podłączyć jeden z punktów referencyjnych do centralnej linii referencyjnej. Chodzi ogółem o to żeby nie było problemu z podpinaniem poduszek pod pionową, idącą po łuku siatkę.

Załączam plik i będę bardzo wdzięczny za pomoc. Przypuszczam, że można na nim podpatrzeć sporo fajnych rzeczy więc polecam. :)

Pozdrawiam

KJD
Załączniki
adaptive ETFE.rfa
problematyczny adaptive component
(312 KiB) Pobrany 151 razy
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Adaptive components - problem

Post autor: Jakub Góralski »

Poduszkę masz w załączniku. Działa, to znaczy podpina się pod punkty bez problemu. Dodałem dwa parametry H1 i H2 sterujące wybrzuszeniem u góry i dołu. Nie bardzo rozumiem o co chodzi Tobie z tą "pionową siatką idacą po łuku". Wyobrażam sobie to w jakiś sposób ale wolałbym Twój szkic od moich domysłów.
Załączniki
Poduszki.rfa
Rodzina
(740 KiB) Pobrany 138 razy
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
kjdstudio
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adaptive components - problem

Post autor: kjdstudio »

Dzięki za odpowiedź. Chodzi mi raczej o poduszkę, opartą na łuku. Twoja jest fajna do płaszczyzn ale u mnie robi się jakiś dziwny kształt na płaszczyźnie wielokrzywiznowej:

Masz może pomysł jak zrobić taką rodzinę, która dałaby się wrzucić na tą siatkę?
Załączniki
Dalej nie rozumiem jak ten program działa :-\
Dalej nie rozumiem jak ten program działa :-\
kjdstudio
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adaptive components - problem

Post autor: kjdstudio »

Ok udało mi się zrobić coś, co trochę omija problem ale działa. Dzięki za pomoc - przydało mi się trochę inspiracji
Załączniki
adaptive ETFE2.rfa
(288 KiB) Pobrany 140 razy
ODPOWIEDZ