zestawiania powierzchni

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
baraniakk
Posty: 15
Rejestracja: 06 sie 2006, 20:55

zestawiania powierzchni

Post autor: baraniakk »

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie zestawień. Chcę zrobic zestawienia powierzchni (bo w revicie jest taka opcja), ale problem, że nie wiem jak to zrobic. Próbuje na różne sposoby ale nie wychodzi. Inne zestawienia są zrobione np. drzwi (bez rysunków-sam opis, ale są) a powirzchni nie moge zestawic. Prosze o rady. Jesli ktos wie czy jest mozliwe zrobienie zestawienia okien i drzwi tak aby były rysunki to prosze o opisanie jak to zrobić. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: zestawiania powierzchni

Post autor: Jakub Góralski »

Żeby zrobić zestawienia powierzchni musisz umieścić etykiety [Room Tag]w tych pomieszczeniach, których powierzchnia Cię interesuje. Potem postępujesz tak jak z pozostałymi zestawiniami
VIEW>SCHEDULES/QUANTITIES>ROOMS następnie wybierasz jakie parametry pomieszczeń chcesz mieć w zestawieniu. Zestawienie gotowe.

Graficzna część zestawienia stolarki niestety nie jest tak zautomatyzowana jak część tabelaryczna.
Musisz stworzyć nowy widok tzw. Legendę
VIEW>LEGEND
następnie wybierasz:
DRAFTING>LEGEND COMPONENT
Po wybraniu tego polecenia na pasku opcji pojawi się lista elementów możliwych do umieszczenia w legendzie. Wybierz okna kóre potrzebujesz i wstaw do legendy. Potem lub predtem możesz dodać potrzebną grafikę i opisy. Tak przygiotowaną legendę oraz wczesniej utworzoną tabelę zestawczą uieszczasz na arkuszu wydruku.

Powodzenia
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
baraniakk
Posty: 15
Rejestracja: 06 sie 2006, 20:55

dzieki

Post autor: baraniakk »

dziekuje bardzo
ODPOWIEDZ