Problem z odpowiednim połączeniem warstw

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
AgiBaja
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2010, 10:51

Problem z odpowiednim połączeniem warstw

Post autor: AgiBaja »

Witam,
Jestem początkująca jeśli chodzi o rysowanie w Revicie, dlatego proszę o pomoc. Może ktoś ma pomysł jak to rozwiązać.
Połączenie dwóch różnych ścian warstwowych+wykończenie narożnika cegłą jak w dołączonym detalu pdf.
Próbowałam wstawiać tą narożną cegłę jako trzecią ścianę i docinać profil ale nie mogłam uzyskać takiego efektu jak chciałam.
Jak inaczej można to zrobić ?
Dołączyłam plik z Revita z obiema ścianami.
Załączniki
Detal narożnika.rvt
(2.29 MiB) Pobrany 154 razy
Detal narożnika.pdf
(18.36 KiB) Pobrany 219 razy
sir Ocky
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:25

Re: Problem z odpowiednim połączeniem warstw

Post autor: sir Ocky »

Witaj
Można użyć narzędzia profil cięcia z menu widok (chyba nie ma to wpływu na elewację) ale ja rozwiązuję to tak:
- ustawiam w konstrukcji ściany warstwę cegieł i pustki powietrznej jako powłoki budynku (reszta bez ptaszka)
- ustawiam zawijanie ściany na końcach (warstwa zewnętrzna)
- nie pozwalam zawijanemu końcowi na połączenie (prawy przycisk myszki na końcu ściany - tam jest odpowiednia opcja)
- wyrównuję do siebie odpowiednie końce ścian i w razie potrzeby dołączam ściany do siebie
Gdyby ktoś chciał pliczek to dajcie znać. Nie dołączam teraz bo mam Revita 2011, a plik źródłowy był w wersji starszej...
Pomysł z tą dostawianą na rogu ścianą też wydaje się realny.
AgiBaja
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2010, 10:51

Re: Problem z odpowiednim połączeniem warstw

Post autor: AgiBaja »

Dzięki za podpowiedzi.
Próbowałam twoim sposobem i już prawie wychodzi mi to co chcę, ale jeszcze nie do końca.
Dlatego prosiłabym o ten plik. Może być w Revicie 2011.
ODPOWIEDZ