grubość linii

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
iwo_och
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2010, 20:06

grubość linii

Post autor: iwo_och »

Witam,

mam następny problem chcę uzyskać taki efekt, żeby linie modelu jaki sobie narysowałam był np grubą linią a wymiary cieńszą linią.
w sumie chcę zrobić rysunek na wydruku, żeby był czytelnieszy i zmienić format liń, kreskowań itp.

Czy wie Ktoś jak gdzie należy zmienić ustawienia, żeby móc zmieniać grubość lini, wymiarów itp.

Pozdrawiam, Iwona :)
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:11
Lokalizacja: 84-120

Re: grubość linii

Post autor: kasia »

zakladka (ZARZADZANIE) - (USTAWIENIA DODATKOWE)-(SZEROKOSCI LINII) TU STAWIASZ DLA KAZDEJ SKALI SZEROKOSC LINII NP. SZEROKOSC NR 1 - 0.025mm (cienszej sie nie da), SZEROKOSC NR 2 NP. 0.5mm ... I TAK DALEJ

TA SAMA ZAKLADKA (ZARZADZANIE) - (STYLE OBIEKTOW) - TU USTAWIASZ KTORA GRUBOSCIA MAJA BYC RYSOWANE POSZCZEGOLNE ELEMENTY SA TRZY ZAKLADKI W JEDNEJ SA OBIEKTY MODELU W DRUGIEJ OBIEKTY OPISOW, A W OSTATNIEJ OBIEKTY IMPORTOWE

POWODZENIA
iwo_och
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2010, 20:06

Re: grubość linii

Post autor: iwo_och »

Wow super ! Tego mi trzeba było !
A działa to też dla rodzin :)
iwo_och
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2010, 20:06

Re: grubość linii

Post autor: iwo_och »

A jak później przypisać daną grubość do danej lini jak już wszystko co chcę zdefiniowałam ?
Pozdrawiam, Iwona :)
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:11
Lokalizacja: 84-120

Re: grubość linii

Post autor: kasia »

Wszystko ustawiasz w stylach obiektow

osobno grubosc dla widoku osobno dla przekroju
oddzielnie rodzaj linii i kolor

np. dla Drzwi okreslasz, ze w przekroju bedzie szerokosc nr 2, a w widoku nr 1, kolor niebieski, rodzaj linii ciagla

musisz probowac
K
Załączniki
STYLE OBIEKTOW.jpg
iwo_och
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2010, 20:06

Re: grubość linii

Post autor: iwo_och »

Tak - teraz już wszystko jasne (wczoraj chyba bardziej żyłam zbliżającymi się świętami)

Dziękuję za szczegółową odpowiedź.
Życzę Radosnych Świąt !!
ODPOWIEDZ