revit 2012 co nowego

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: ada_mowska »

Dziękuję, zadziałało.
Juz jest ok.
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: kampoz »

R2012 ma nową ciekawą funkcję: Create Parts. Działa pięknie w ścianach, podłogach ale nijak nie odnosi się do dachów. Czy komuś się to udało, czy ta funkcja po prostu dachów nie obsługuje?
DXT
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2010, 10:07

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: DXT »

Pytanko - wie ktoś kiedy będą rozsyłali subskrypcję PL?
nodon
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2009, 16:29

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: nodon »

- pytanie: jak zmienić zaznaczanie elementów w 2012 żeby było takie jak w poprzednich wersjach, bo te jest mniej wydajne
- czy tylko u mnie zmiana zaznaczenia przez TAB jest skopana? tzn działa ale podświetlony element się nie zaznacza. jak to naprawić, bo to podstawa pracy w tym programie.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: pies »

- pytanie: jak zmienić zaznaczanie elementów w 2012 żeby było takie jak w poprzednich wersjach, bo te jest mniej wydajne
a konkretnie o co Ci chodzi? Poza drobnymi zmianami w grafice oznaczeń nic się nie zmieniło.
- czy tylko u mnie zmiana zaznaczenia przez TAB jest skopana? tzn działa ale podświetlony element się nie zaznacza. jak to naprawić, bo to podstawa pracy w tym programie.
TAB również działa jak poprzednio,
... albo ja nie zauważyłem różnicy :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: PijPiwo »

kampoz pisze:R2012 ma nową ciekawą funkcję: Create Parts. Działa pięknie w ścianach, podłogach ale nijak nie odnosi się do dachów. Czy komuś się to udało, czy ta funkcja po prostu dachów nie obsługuje?
...wlasnie sie zarejestrowalem, ...witam wszystkich!

Mysle ze Create Parts powinna sie juz znalesc w Revicie 2 albo 3 wersje temu, ...no i wlasie dlaczego nie obsluguje dachow??!! Mialem tez cicha nadzieje, ze Text Edytor bedzie troche usprawniony ...nie udalo sie tym razem, moze w 2013.
Pozdrawiam!
ed3master
Posty: 42
Rejestracja: 14 wrz 2007, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: ed3master »

Właśnie dostałem Revita 2012 polskiego :D, także już wysyłają.
Kropa
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2009, 09:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: Kropa »

PijPiwo pisze: Mysle ze Create Parts powinna sie juz znalesc w Revicie 2 albo 3 wersje temu, ...no i wlasie dlaczego nie obsluguje dachow??!!
Właściwie to do czego służy ta funkcja Create parts? Rozumiem że do tworzenia części ale co one mi dają?
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: PijPiwo »

Kropa pisze:Właściwie to do czego służy ta funkcja Create parts? Rozumiem że do tworzenia części ale co one mi dają?
http://wikihelp.autodesk.com/Revit/plk/ ... esci_-1147

Wyglada na to ze Czesci dzialaja tez na inne elementy:
http://wikihelp.autodesk.com/Revit/enu/ ... and_Floors
Trzeba bedzie sie w to bardziej zaglebic.
Pozdrawiam!
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: Kaspric »

Jeszcze nie sprawdzałem, ale:
"Usuwanie nieużywanych udoskonaleń. Narzędzie Usuń nieużywane zawiera teraz import nieużywanych kategorii i stylów obiektów."
pachnie mi możliwością (wreszcie) usunięcia śmieci stylów z nieużywanych importowanych DWG
http://postergliwice.blogspot.com/
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: Kaspric »

W obliczu nowych możliwości wyświetlania grafiki w RAC2012 z powierzchniami półprzezroczystymi (przy ustawieniu dla całego widoku) zaczynam się zastanawiać, czy rendery mają jeszcze jakikolwiek sens. Przecież to poniższe to są dosłownie 2 kliknięcia, a wygląda na tydzień roboty :shock:. Jasne, to bardziej taka fajna grafika, ale wygląda rewelacyjnie (choćby do zbajerowana inwestora).

W ogóle jestem pozytywnie zaskoczony nowymi funkcjami w 2012, ok, może nie są to najbardziej oczekiwane zmiany, ale np części działają super (i rozwiązują kilka problemów) podobnie to wyświetlanie grafiki.
Załączniki
Mall.jpg
http://postergliwice.blogspot.com/
PiotrB
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2009, 09:25

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: PiotrB »

Error to słowo klucz
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Re: revit 2012 co nowego

Post autor: Kaspric »

W centrum subskrypcji zgłosiłem problem z Ghost Surfaces - wszystko jest fajnie widoczne na ekranie, ale przy drukowaniu i eksportowaniu dwg elementy w całości przykryte przez elementy z ustawioną półprzezroczystością po prostu się nie plotują. Odpisali mi, że zdiagnozowali problem i powinni to poprawić w następnym SP
http://postergliwice.blogspot.com/
ODPOWIEDZ