Wyburzenia

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
sir Ocky
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:25

Wyburzenia

Post autor: sir Ocky »

Witam
Jak sprawić aby wyburzenia były przezroczyste? W tej chwili zasłaniają mi elementy nowo projektowane :cry: , a ja coś nie mogę znaleźć odpowiedniego filtra :oops:
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Wyburzenia

Post autor: PijPiwo »

Czy chcesz pokazac wszyskie fazy (istniejaca, wyburzenia i nowa) na jednym rysunku? Cos takiego jak na zdjeciu?
Załączniki
demo.JPG
demo.JPG (35.26 KiB) Przejrzano 3738 razy
Pozdrawiam!
sir Ocky
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:25

Re: Wyburzenia

Post autor: sir Ocky »

Tak. Chcę pokazać wszystko na jednym rysunku. I problem jest na przykład gdy obniżam posadzkę (czyli wyburzam starą i robię niżej nową). Wszystkie drzwi idą na dół (znowu wyburzenie i nowe). I w tym momencie wyburzona posadzka częściowo zasłania mi nowo projektowane drzwi, które są w widoku. A posadzki właściwie już nie ma, jest tylko symbol, że kiedyś tu była (teoretycznie:/). Rodziny okien też nie spisują się dobrze. No chyba, że okna przedstawiane są w rzucie liniami symbolicznymi.
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Wyburzenia

Post autor: PijPiwo »

sir Ocky pisze:Wszystkie drzwi idą na dół (znowu wyburzenie i nowe).
...??? :? Stare drzwi powinny pozostac na poziomie starej podlogi, a nowe powinny byc przypisane do poziomu nowej. Masz dwa poziomy na stara i nowa podloge? ...i phasing dobrze ustawiony?



Dlaszego nie wylaczysz wyburzonej podlogi? Czy jest, czy jej nie ma i tak jej nie widac w widoku (chyba ze masz surface hatch), a tylko stwarza problemy.
Poza tym, czy probowales ustawic View Range albo Plan Region?

...sorry, ale moze za bardzo nie rozumiem Twojego problemu :? . Moze bys zalaczyl jakis rysunek?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Wyburzenia

Post autor: PijPiwo »

...sprobuj tez wlaczyc Ghost Surface albo Transparent dla podlog w Visibility/Graphic Overriders.
Pozdrawiam!
sir Ocky
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:25

Re: Wyburzenia

Post autor: sir Ocky »

Oto obrazki:
Niestety gdy stropy są przezroczyste to i istniejące, i wyburzone, i nowo projektowane:(
Niestety gdy stropy są przezroczyste to i istniejące, i wyburzone, i nowo projektowane:(
A tu niezbyt miła sytuacja z oknami
A tu niezbyt miła sytuacja z oknami
Po prostu brakuje mi w opcjach etapów możliwości ustawienia przezroczystości tak jak dla innych elementów. Co najgorsze według mnie nie można filtrować obiektów według etapów budowy:(. I nie można w związku z tym ustawić dla nich oddzielnych opcji graficznych :?
Czy może jednak jest na to jakiś sposób? I co to jest Ghost Surface (przetłumaczyć sobie potrafię) w polskim Revicie?
Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam.
Pit
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Wyburzenia

Post autor: PijPiwo »

Right-click myszka na element, wybierz Override Grahpic in View -> By Element.
Pierwszy jpeg to wyburzony sufit, ktory jest Transparent, murowany komin w tyle nie jest przysloniety. Drugi jpeg to ustawienie.
Załączniki
demo.JPG
demo2.JPG
Pozdrawiam!
sir Ocky
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:25

Re: Wyburzenia

Post autor: sir Ocky »

Dzięki bardzo. Podziałało. Szkoda, że nie ma automatu na to...
ODPOWIEDZ