[RA 2012] usuwam element na rzucie - w 3D nadal jest

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
own
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2011, 09:06

[RA 2012] usuwam element na rzucie - w 3D nadal jest

Post autor: own »

Witam,

Mam dziwny problem i ani jednego pomysłu jak go rozwiązać, na zagranicznych forach również nic nie znalazłem, a może po prostu nie potrafię dobrze opisać problemu. Ale do rzeczy, co jakiś czas zdarza się, że gdy usunę jakiś element (np. ścianę) w widoku rzutu, to po kolejnych paru operacjach (nawet zapisaniu pliku i restarcie Revita) ściana, którą usunąłem nadal znajduje się w widoku 3D. Mało tego, jest edytowalna. Jest to strasznie irytujące, gdyż teraz muszę co chwilę porównywać widok 3D z rzutem i korygować błędy w 3D. Już nawet mniejsza, że irytujące, ale jak to możliwe, że w ramach jednego pliku mam dwa różne projekty? Czy ktoś ma jakiś pomysł?

tutaj screen:

Obrazek
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Re: [RA 2012] usuwam element na rzucie - w 3D nadal jest

Post autor: Kaspric »

Niemożliwe :D
Podrzuć plik z tym problemem.
Jak usuwasz, przez del?
http://postergliwice.blogspot.com/
own
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2011, 09:06

Re: [RA 2012] usuwam element na rzucie - w 3D nadal jest

Post autor: own »

Usuwam przez skrót E. Zresztą komenda nie jest tutaj kluczowa, bo czasami przesunę przypadkowo ścianę na rzucie, później Ctrl+Z i niby fajnie, ale w 3D mam dwie ściany. :/

Zaznaczam jeszcze, że jestem początkujący i oczywista oczywistość oczywista dla mnie być nie musi. ;P
Załączniki
own_problem.rvt
chodzi o tę wnękę w prawym dolnym rogu przy garażu.
(2.9 MiB) Pobrany 196 razy
own
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2011, 09:06

Re: [RA 2012] usuwam element na rzucie - w 3D nadal jest

Post autor: own »

Dodam tylko, że to (nie)działa nie tylko w 3D. Przed chwilą pierwszy raz odpaliłem widok jednej z elewacji i okazało się, że jest tam samochód, który usunąłem parę godzin pracy wcześniej (z rzutu). Ale żeby nie było tak kolorowo, to usnąłem ten samochód z elewacji frontowej, jednak okazało się, że w elewacjach bocznych nadal jest. W tylnej już nie. OCB?
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Re: [RA 2012] usuwam element na rzucie - w 3D nadal jest

Post autor: Kaspric »

A do czego odnosi się skrót E? Może po prostu ukrywasz te elementy?;-)

edit: ano właśnie, ukywasz tylko te elementy, a nie usuwasz - E odnosi się do ukrywania elementów.
http://postergliwice.blogspot.com/
own
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2011, 09:06

Re: [RA 2012] usuwam element na rzucie - w 3D nadal jest

Post autor: own »

HAHAHA, no nie mogę, co za idiota ze mnie. :D Nawyki z AutoCADa bolą przez całe życie... ;P

Dzięki wielkie, problem okazał się idiotyczny, ale szczerze mówiąc do śmierci bym nie wpadł, że E mi może ukrywać. :]

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ