Subregion (?) podłogi

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Katarzyna
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2012, 09:47

Subregion (?) podłogi

Post autor: Katarzyna »

Tworząc teren, mogę wydzielić subregiony (na trawę, piasek, żwirek czy co tam jeszcze). Czy projektując wnętrza, mogę w jakiś sprytny sposób stworzyć takie podregiony? Wiem, że mogę po prostu wyrzeźbić kilka podłóg, które razem stworzą całość, ale zakładając, że chcę zróżnicować podłogę (jakiś wzór z płytek powiedzmy stworzyć w łazience). Czy jest jakiś prosty sposób?
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Subregion (?) podłogi

Post autor: PijPiwo »

Podobna komenda to Split Face i Paint, ale tego nie polecam. Cala sila revita to modelowanie tak jak jest w realu, a przeciez kafelek nikt nie maluje. Stworz podloge np. kafelki (tylko kafelki), albo parkiet i wrzuc na glowna podloge tak aby gory sie licowaly (albo i nie, zalezy co potrzebujesz) i urzyj Join Geometry. Tak mozesz laczyc i wykrawac podlogi jakie tylko chcesz.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Subregion (?) podłogi

Post autor: pies »

W Revicie 2012 pojawiło się narzędzie, Create Parts które pozwala rozdzielić strop na warstwy i rzeźbić w każdej z nich osobno. Sam nie korzystałem z tego do tej pory, ale potencjalnie można je wykorzystać do projektowania podłóg. Myślę, że warto poeksperymentować.
Załączniki
kafelki.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Subregion (?) podłogi

Post autor: PijPiwo »

Mozna tez i tak. W tym przypadku, wole jednak moj sposob :wink: . Kiedys troche eksperymentowalem z Parts, nie pamietam juz co, ale cos nie dzialalo tak jak powinno. Nie wiem czy to byla niedoskonalosc tego narzedzia, czy po prostu ja cos skopalem. W kazdym bac razie zrazilem sie.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Subregion (?) podłogi

Post autor: pies »

Kiedys troche eksperymentowalem z Parts, nie pamietam juz co, ale cos nie dzialalo tak jak powinno. Nie wiem czy to byla niedoskonalosc tego narzedzia, czy po prostu ja cos skopalem. W kazdym bac razie zrazilem sie.
Nic dodać, nic ująć. U mnie było podobnie :D
Pozdrawiam
Był Kudłaty
szmek9
Posty: 30
Rejestracja: 14 lut 2012, 16:41
Kontaktowanie:

Re: Subregion (?) podłogi

Post autor: szmek9 »

a jak stworzyć tylko samą warstwe podłogi na jakimś obszarze bez edycji i dzielenia stropu ?
Kursy online.
http://www.bimv.pl
Katarzyna
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2012, 09:47

Re: Subregion (?) podłogi

Post autor: Katarzyna »

PijPiwo, z tego co rozumiem, robię podłogę, która się nakłada na już istniejącą podłogę "bazową", tak? Revit będzie wołał że się nakładają, a po komendzie "join geometry" przestanie widzieć to jako błąd?
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Subregion (?) podłogi

Post autor: PijPiwo »

…tak. Po komendzie join (kolejnosc wybory podlug jest wazna), revit wytnie podloge bazowa w miejscu gdzie jest druga podloga.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ