osie na wydruku

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
karolw
Posty: 99
Rejestracja: 31 paź 2006, 22:16

osie na wydruku

Post autor: karolw »

czesc,
chce wydrukowac elewacje, zaznaczm poziomy i osie daje ukryj obiekty, potem ustawiam wydru a na podgladzie wszystkie ukryte elemęty sa ponownie widoczne. co zrobić by ich nie było.
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

komenda ukryj obieky służy tylko do tymczasowego pozbycia się części elementów z ekranu i nie wpływa na to co jest drukowane

jeżeli chcesz się pozbyć osi i poziomów z elewacji to:
- z menu kontekstowego wybierz - właściwości widoku -> widoczność i tam sobie ustawiasz co chcesz mieć na rysunku
- definiujesz to na jednej elewacji, a potem tworzysz z niej szablon widok -> utwórz szablon widoku z widoku, który możesz przypisać także innym elewacjom - zaznaczasz elewacje w "drzewku" -> prawy klawisz - wybierasz zastosuj szablon widoku

komendy podałem z polskiej wersji programu, ale z pewnością sobie poradzisz jeżeli pracujesz na angielskiej

P.S. jakiż to tłumacz wpadł na szatański pomysł, żeby nazwę linii "solid" przetłumaczyć jako "bryła"? :lol:
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

szablon widoku

Post autor: pies »

Jak edytować taki szablon widoku?
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

menu górne ustawienia -> szablony widoków

jedna uwaga - po edycji szablonu widoki nie uaktualniają się automatycznie - trzeba jeszcze raz przypisać szablon

pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

No jasne! :D
dzięki
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Y`welcome!
Jacek Portalski
Posty: 60
Rejestracja: 06 lip 2005, 08:13

Post autor: Jacek Portalski »

Witam.
To co opisane w poprzednich komentarzach można wykonać szybciej.
Trzeba zaznaczyć jakikolwiek obiekt rodziny, która ma byc niewidoczna i wywołać komendę z menu view/category invizible - rodzina zostanie na stałe wyłączona na aktywnym arkuszu (skrót VH). Aby ją przywrócić do stanu widocznego: menu view/visibility_graphics(lub skrót VG) - w oknie dialogowym przycisk object styles i włączamy odpowiednia kategorię.
Jeżeli ktoś by chciał się pozbyć jednej lub kilku osi, a reszta ma zostać włączona, podświetlamy oś (uwaga - trzeba podświetlić oś a nie oznaczenie osi), prawy przycisk i komenda hide annotation in view - oś zniknie, ale po najechaniu kursorem w miejsce gdzie się znajduje podświetli się i w podobny sposób można ja wlączyć - w menu kontekstowym pojawi się komenda show annotation in view. Tym samym sposobem można powyłączać oznaczenia poziomów i przekroi i może coś jeszcze ;-).
JP
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

wszystko się zgadza :D

do pełni szczęścia barakuje mi tylko komendy hide annotation in all views

pozdrawiam
Piotr
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

a to zalatwiasz szablonem
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

No, niezupełnie - najczęściej potrzebuję wyłączyć tylko niektóre poziomy lub osie - a tego szablon mi nie załatwi (działa niestety hurtem). Chyba że są jakieś inne sposoby, o któych nie wiem...

pzdr
Piotr
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

no zadziala hurtowo niestety
brak takiej funkcji jak piszesz

dorzuc ja do listy zyczen na stronie hamerykanskiej :wink:
pozdro
slaw 8)
ODPOWIEDZ