Drzwi, okno z łukiem

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Marek Krzysztoń
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:55
Lokalizacja: Polna
Kontaktowanie:

Drzwi, okno z łukiem

Post autor: Marek Krzysztoń »

Witam. Jestem bardzo początkującym revitowcem. W dn. 28-30 w Katowicach ukończyłem szkolenie z obsługi programu I stopnia. Szkolenie było na wysokim poziomie, wszystko było proste i zrozumiałe. Po powrocie do domu przyszedł czas na samodzielną pracę. Obecnie posiadam wersję 8.1PL. Zacząłem od konfiguracji szablonu dla własnych potrzeb. Stworzyłem nowe rodzaje ścian, stropów, ustaliłm rodzaj jednostek i przyszedł czas na okna i drzwi. Co do okien i drzwi prostokątnych nie ma problemu. Problem dopiero zaczął sie wtedy, gdy chciałem stworzyć otwór z łukiem. Chciałbym podać wys. całkowitą, wys. łuku, szerokość. Mam problemy ze stworzeniem samego otworu sparametryzowanego. Profile ram nie stanowią problemu. Nie potrafię powiązać łuku z górną płaszczyzną odniesienia. Proszą pomóżcie. Może ktoś ma taki "szablon" i na dobry początek dla mnie podaruje mi. Dotychczas pracowałem na Arcon+6. Tam nie było z tym problemu - otwór z łukiem to jest bardzo uniwersalny szblon do tworzenia tego typu otworów. Przy podaniu strzałki łuku równej 0 otwór wychodził prostokątny.
Marek_K
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Witam,

rzeczywiście z otworem łukowym są pewne komplikacje, to znaczy nie da sie tego zrobić tak prosto, jakbyśmy się spodziewali (łuki w revicie zachowują się trochę dziwnie). Potrzeba trochę kombinacji w parametrach. Podrzucam przykładowe okno z otworem łukowym. Niestety w wersji 9.0 (nie mam w ósemce :( ). Jeżeli masz możliwość dostępu gdzieś do dziewiątki, przeanalizuj i na pewno sobie poradzisz w zrobieniu takiego otworu (nie jest to takie trudne).

pzdr
Piotr
Załączniki
okno łukowe1.rfa
(228 KiB) Pobrany 511 razy
ODPOWIEDZ