Import z DGN

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Kiedryn
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno

Import z DGN

Post autor: Kiedryn »

Witam

Chciałbym zaimportować konstrukcję 3D zapisaną w formacie DGN do revita. Import działa bez problemu jest jednak małe ale... Po zaimportowaniu konstrukcji "level 1" tnie ją na wysokości 1,2 m zakres widoku górnego jest ustawiony na 2 metry. Jednak widzę całą konstrukcję łącznie z belkami dachu które są na około 12 metrach. Czy ktoś wie jak to zaimportować żeby przekroje i rzuty cięły te elementy jak trzeba??
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Witam,

nie importowałem z DGN, ale spotkałem się z podobnym problemem. Tworzyłem rodzinę wyposażenie specjalne i była w rzutach widoczna "z góry", nie była cięta przez płaszczyznę przekroju poziomego. Lekarstwem okazała się zmiana klasyfikacji rodziny z wyposażenie specjalne, na modele ogólne. Nie wiem czy moje spostrzeżenia jakoś pomogą w Twoim przypadku, ale może się przydadzą

pzdr
Piotr
Kiedryn
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno

Post autor: Kiedryn »

Nie jestem w stanie dodrapać się do jakichkolwiek ustawień z tym zwiazanych. Wstawia się to jako "Rodzina systemowa: Importuj symbol" oprócz skali i jednostek nic nie mogę zmienić.
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

najprawdopodobniej w tym tkwi problem - symbole z definicji widoczne są w całości, na tym kończy się moja wiedza w temacie, ale może Jakub (jako główny specjalista od revita, będzie umiał coś poradzić).

Piotr
ODPOWIEDZ