Znaki

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
baraniakk
Posty: 15
Rejestracja: 06 sie 2006, 20:55

Znaki

Post autor: baraniakk »

Witam wszystkich. Mam pytanie. Chodzi mi o takie znaki jak np. "ø" lub też "º", czy w Revicie jest jakas biblioteka z tego typu znakami jak np w Wordzie, gdzie można swobodnie je wstawiac jako tekst? Nie daje mi to spokoju, ja sam tego nie znalazlem. Takie znaki sa potrzebne a do tej pory radze sobie w ten sposób, ze kopiuje je z Worda i wklejam. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

też nie mam pojęcia jak wymusić na Reviecie znaki specjalne, ale ja jestem bardziej leniwy - wpisuję śr. i st. :roll:
baraniakk
Posty: 15
Rejestracja: 06 sie 2006, 20:55

ok

Post autor: baraniakk »

spoko, czyli raczej nie ma tych znakow. Dzieki i pozdrawiam.
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

mozna chyba prosciej niz z worda
revit korzysta z czcionek systemowych windowsa

charmap - tablica znakow windows
jest to w narzedziach systemowch
wybierasz i wklejasz konkretny znak z danej czcionki

jesli jednak piszemy w Arial to tylko w Arial niestety w danym tekscie
bo jak widze w obrebie jednego tekstu nie mozna mieszac miedzy stylami fontow

pytanie za 100pkt czy mozna domapowac konkretne znaki do kombinacji klawiszy tak jak to ma miejsce ze znakiem np. € = Alt + U
bo z prawym alt'em wiele klawiszy jest 'pustych' i mozna by bylo podpiac kilka znakow ....... ale to juz nie zabawa z revitem tylko z windowsem
pozdro
slaw 8)
baraniakk
Posty: 15
Rejestracja: 06 sie 2006, 20:55

dzieki

Post autor: baraniakk »

Dzieki za podpowiedz. Pozdrawiam.
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

probowalem namierzyc program mapujacy ktory lyka polska nakladke programisty na windowsa ...... poki co nie znalazlem ....... nie robi tego oslawiony sharpkeys ....... zostaje wiec tablica znakow i wklejanka poki co :wink:
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

sprawdziłem, w podręczniku do revita podają sposób, który opisał slaw, więc od programu nie ma co więcej wymagać - trzeba szukać rozwiązań zastępczych (a autocadzie to było takie proste.... :wink: )
baraniakk
Posty: 15
Rejestracja: 06 sie 2006, 20:55

dzieki

Post autor: baraniakk »

No cóż, musimy sobie radzic jakoś, ale to i tak małe piwo. Panowie czego my wymagamy, cieszmy się że prakrycznie sam robi elewacje, przekroje i widok 3D:))). Autocad tego nie robił:(((. Pozdrawiam i dziekuje.
ODPOWIEDZ