Wyświetlanie mebli i wall-based

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Lukaszsw
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2006, 08:06

Wyświetlanie mebli i wall-based

Post autor: Lukaszsw »

Cześć,
Mam problem z wyświtlaniem mebli, przez wszystkie prześwituje podłoga!
Na podłodze dałem Model hatch i teraz oglądam rodziny mebli i się okazuje, że wszystkie bryły mają wyłączony widok Plan/RPC. Zmieniam je sobe i już jest dobrze, ale to nie możliwe, żeby ktoś się pomylił aż tak. Jest jakaś możliwość włączenia jednym kliknięciem ich nieprzezroczystości?


Drugie pytanie dotyczy Akcesorii Łazienkowych przyczepionych do ściany 'wall based'. Mianowicie kiedy zrobiłem takie coś i narysowałem znaczek odpływu rur to ten znaczek nie zachowywał odległości międy ścianą a urządzeniem. Grupowanie też nie pomogło, kłódkowanie odległości też nie pomagało. Jak zrobiłem reference plane w zakłódkowanej odległości i przykleiłem znaczek to tylko ta linia którą przykleiłem się ruszała, a reszta znaczku nie. Gdzie leży mój błąd?
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Załącz "takie coś" to pooglądamy :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Lukaszsw
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2006, 08:06

Post autor: Lukaszsw »

Proszę. Mam nadzieje, że dobrze wytłumaczyłem
Załączniki
Przykład.jpg
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Wyobrażałem sobie, że załączysz familie, a nie zrzuty ekranowe :(
ale to nie możliwe, żeby ktoś się pomylił aż tak
myślę, że nie masz racji. Robię rodziny do własnych projektów, ciągle je udoskonalam, a i tak zaskakuje mnie czasem ich zachowanie.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

witam,

co do prześwitujących mebli, to nie podejrzewam żeby ktoś się pomylił. W rzucie często wyświetlany jest tylko symbol danego mebelka, co, z kolei, prowadzi do opisanej sytuacji. Pewnym rozwiązaniem, jeżeli nie chcemy widzieć bryły, tylko symbol, jest podłączenie w rodzinie komponentu detalu (symbolu mebla) wykonanego z regionów.

drugi problem rzeczywiście łatwiej by było przestudiować na konkretnym pliku

pzdr
Piotr
Lukaszsw
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2006, 08:06

Post autor: Lukaszsw »

załączyłem rodzinę
jest trochę popaprana, bo chciałem szybko zrobić.

symbole rur są sobie wyżej, bo inaczej nie były widoczne przez bryłki, a bryłki są po to (choć to tylko do rzutu), żeby rzut był nieprzezroczysty (bo jak tworzę rodzinę meblową to tam nie ma filled region).

Właściwie koło ma lepsze modele 3d, ale one źle wyglądają w rzucie (mają jakieś kawałki lini siatki na zaokrąglnych powierzchniach)

Ok, mogę przyjąć, że meble to tylko symbole i miały być przezroczyste
Załączniki
Kolo K15100-2d.rfa
(576 KiB) Pobrany 316 razy
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Poprawiłem Twoją rodzinkę w następujący sposób:
1. narysowałem REFERENCE LINE, której jeden koniec wyznacza środek kółek i początek linii oznaczających osie tychże kółek.
2. narysowałem kółka definiując ich środki poleceniem SE i wskazując na ów koniec REFERENCE LINE
3. linie oznaczające osie kółek startują z tego samego końca REFERENCE LINE (są 4, a nie 2) i są przykłódkowane do odpowiednich REFERENCE LINE i REFERENCE PLANE
4. całość zgrupowałem
5. Obie REFERENCE LINE są zwymiarowane, a wymiary zablokowane, choć nie mam pewności czy to konieczne.

Załączam odpowiedni szkic i zmodyfikowany plik familii (mam REVIT 9.1, więc pewnie nie będziesz mógł go otworzyć, bo Twój był w starszej wersji :( )
Załączniki
koło.gif
(6.15 KiB) Pobrany 78 razy
Kolo K15100-2d_01.rfa
(308 KiB) Pobrany 352 razy
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Witam,
ja podszedłem trochę inaczej - wydziergałem rodzinę komponentu detali z symbolami rur i zaimportowałem do rodziny wucecika. Wystarczy przykłódkować do pojedynczych płaszczyzn referencyjnych i wszystko gra (poza tym, rodziny symboli rur można użyć w innych rodzinach).

Jeżeli urządzenie ma być płaskie to można zastosować rodzinę komponentu detali i utworzyć symbol za pomocą regionów - będzie nieprzezroczysty.

pzdr
Piotr

P.S. Pliki w wersji 9.0
Załączniki
Kolo_K15100-2d[2].rfa
(304 KiB) Pobrany 346 razy
wc.rfa
(160 KiB) Pobrany 354 razy
Lukaszsw
Posty: 78
Rejestracja: 16 gru 2006, 08:06

Post autor: Lukaszsw »

Sposób z robieniem reference line jakoś nie chciał działać, o ile jeden koniec tych linii jeździł to reszta stał w miejscu. Nie wiem, może coś źle robie. I nie wiem jak by się zachowało koło po wcisnieciu SI, bo ten skrót mi nie działa. okrąg z menu linii nie ma chyba punktu zaczepionego w środku

Za to sposób Piotra działa bez zarzutu. Myślałem, że może da się to zrobić bez wklejania rodziny do rodziny. Ale jak już się potrfi to może to nie zajmuje tak długo

dzięki wielkie za odpowiedzi
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Sposób Piotra jest bardziej elegancki i lepszy jako metoda działania w podobnych sytuacjach.
Zagnieżdżanie rodzin nie jest takie skomplikowane, polecam.

Piękne miśki ulepiłeś Piotrze :lol:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ