Tools4Revit 2013 - problem z rafterem

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Krrogul
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2013, 20:04

Tools4Revit 2013 - problem z rafterem

Post autor: Krrogul »

Witam serdecznie.

Od niedawna pracuje na Revit Architecture 2013 i Tools4Revit 2013.

Mój problem polega na tym, że w utworzonej więźbie za pomocą raftera nie można wyciąć otworu pod komin, okno połaciowe itp no i w związku z tym nie można wstawić wymianów. Przy próbie wykonania tego za pomocą "Utwórz otwory w systemach belek" wyskakuje komunikat: "Błąd w trakcie analizowania geometrii".

Oglądając filmy instruktażowe na kanale procad na Youtube pięknie to wszystko wyglądało i jest proste a tu taka bania...

Czy wiecie co może być powodem tej usterki?

Nie wiem jeszcze jakie informacje mam podać więc pytajcie.

Dziękuje i pozdrawiam,
Szymon :)
Jan III Sobieski
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:48

Re: Tools4Revit 2013 - problem z rafterem

Post autor: Jan III Sobieski »

najlepiej by było gdybyś zgłosił się do producenta tych dodatków
http://www.aga-cad.com/tools4revit/
wtedy przynajmniej będziesz miał support :)
Awatar użytkownika
booszman
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2012, 11:17

Re: Tools4Revit 2013 - problem z rafterem

Post autor: booszman »

Witam serdecznie,

Miło, że ktoś używa Toolsów, mniej miło, że Tobie nie działają.
Podany powyżej adres jest jak najbardziej ok - natomiast proponuję spróbować e-maila tools4revit@procad.pl Do tej pory najczęściej wpada na niego spam. Prawie żadnego zapytania :wink: ....
Osoby, które jednak zadały pytanie otrzymały odpowiedź:

:arrow: patrz Link 1
:arrow: patrz Link 2

Odnośnie bieżącego pytania - podobne problemy mogą się pojawić gdy w dachu został utworzony otwór przechodzący przez kalenicę. Nie jest to regułą i producent został o takiej sytuacji powiadomiony a my zbieramy dalsze informacje.
Dość częstym błędem, z którym się spotykamy podczas używania Raftera (czyli modułu do automatycznego generowania więźb dachowych) jest dach założony w taki sposób, że nie jest możliwe wygenerowanie konstrukcji od razu. Tak właśnie było w przypadku z Linku 2 (powyżej)

Jakikolwiek powód błędu by to nie był, potrzebny będzie plik z dachem albo przynajmniej zrzut ekranu aby zobaczyć z jaką sytuacją mamy do czynienia. Prześlij go, proszę, na tools4revit@procad.pl, udostępnij na łamach tego forum, albo zgłoś poprzez :arrow: Centrum Pomocy Technicznej PROCAD
Do usłyszenia...
:!: Czy wiesz, że PROCAD Tools4Revit ma swojego bloga - odwiedź Revit na wypasie - dowiedz się więcej, wspieraj rozwój Tools4Revit :!:
Krrogul
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2013, 20:04

Re: Tools4Revit 2013 - problem z rafterem

Post autor: Krrogul »

Dziękuje Wam za pomoc.

Zwróciłem się też do PROCAD'u i zobaczę co mi odpowiedzą.

Jeśli ktoś jest zainteresowany plikiem to z chęcią wyślę na maila - ma ponad 4mb (dokładnie 6,6mb) a już nie wiem jak go odchudzić. (mój mail do kontaktu priv: krrogul@gmail.com)

Jak tylko problem się rozwiąże to z przyjemnością napiszę tutaj na forum rozwiązanie. :)

Pozdrawiam serdecznie,
Szymon:)
ODPOWIEDZ