Precyzyjne skalowanie bitmapy

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
hafal69
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2005, 08:48

Precyzyjne skalowanie bitmapy

Post autor: hafal69 »

Witam, Przyznam,że między mną i Revitem coś zaiskrzyło. Od 5 lat jestem z AutoCAD i ADT. Niedawno przyłapałem się na myślach o zdradzie, i ja juz w sumie Tak, ale czy Revit. Wiadomo w związku przeszkadzają szczegoly, np dokładne skalowanie bitmap. Jak to wygląda w Revicie, na ile precyzyjnie mogę to zrobić,?
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Precyzyjne skalowanie bitmapy

Post autor: Jakub Góralski »

hafal69 pisze:... np dokładne skalowanie bitmap. Jak to wygląda w Revicie, na ile precyzyjnie mogę to zrobić,?
Możesz to zrobić na tyle przecyzyjnie na ile pozwala Ci bitmapa. Narzędzie do skalowania nie stawia ograniczeń. Po wczytaniu bitmapy do Revita korzystasz z narzędzia Resize (menu EDIT > Resize). Wskazujesz na mapie bitowej dwa punkty miedzy którymi rzeczywista odległość jest znana (im wieksza odległość tym wiernijsza bedzie mapa przeskalawana) następnie wpisujesz lub wskazujesz rzeczywistą odległość. Mapa zostaje przeskalowana. Oczywiście dokładność przeskalowanego obrazu zależy od jakości samego pliku źródłowego. Szczegółowy opis działania komendy można znaleźć w pliku pomocy pod hasłem Resize.
Pozdrawiam
JG
ODPOWIEDZ