Etykieta słupa lub ściany

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
markervip
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:20

Etykieta słupa lub ściany

Post autor: markervip »

Witam!
Mam taki mały problem, otóż: Chciałbym dodać do etykiety dowolnego elementu konstrukcyjnego (ściany, słupy, schody, etc) fragment który będzie informował, na jakiej kondygnacji jest owy element. Nie mogę sobie z tym poradzić, a jest mi to bardzo niezbędne, jedynie co wiem, że się da umieścić w takiej etykiecie standardowo, to położenie względem siatki osi konstrukcyjnych, jednakże podziału na poziomy (kondygnacje) już nie ma. Czy wie ktoś jak można takie coś wykonać z automatu?
Na razie poradziłem sobie w ten sposób, że stworzyłem nowy parametr, np. 'Kondygnacja' i przypisałem go do jakiejś rodziny, i na każdym poziomie ustawić inną rodzinę (poprzez powielenie, zmienienia nazwy i wpisanie w parametrze "kondygnacja" innej wartości), jednakże jeśli mam tych kondygnacji kilkanaście, to takie rozwiązanie zdaje się być bezsensowne...
Proszę o pomoc
Michał
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Etykieta słupa lub ściany

Post autor: pies »

Próbowałem kilku znanych mi podstępów w celu oszukania Revita, ale niestety nie udało się.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Etykieta słupa lub ściany

Post autor: kampoz »

Tak na szybko, bez sprawdzania, rozwiązanie połowicznie automatyczne:
Dodaj współdzielony parametr wystąpienia do elementu, który chcesz zatagować. Potem pozostaje ręcznie wpisać żądaną wartość parametru na każdej kondygnacji.
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Etykieta słupa lub ściany

Post autor: kampoz »

Wtedy nie potrzeba już duplikować rodziny dla każdej kondygnacji.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Etykieta słupa lub ściany

Post autor: pies »

Zastanawiałem się do czego może być Ci potrzebny taki sposób etykietowania słupów, czy ścian.

Każdemu elementowi możesz przyporządkować indywidualny numer MARK, a w zestawieniu będziesz miał wszystkie dane, np BASE LEVEL, TOP LEVEL, długość, położenie względem osi konstrukcyjnych. Jeżeli potrzebujesz, to na arkuszu każdej kondygnacji radziłbym dodać tabelę z odfiltrowanymi słupami, które się na niej zaczynają.... bądź kończą :wink:
Myślę, że z tego powodu nie można zetykietować ścian i słupóww tak jak chcesz, bo zarówno słupy jak i ściany mogą przechodzić przez wiele kondygnacji.

Obejrzyj rysunek location.jpg. Revit czyta z automatu numery osi na których stoi słup, to moim zdaniem lepsze niż ręczne numerowanie elementów poprzez MARK. Załączam familię, która czyta ten parametr.
Załączniki
etykieta kolumny LOCATION MARK.rfa
(188 KiB) Pobrany 277 razy
location.jpg
słupy.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
markervip
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:20

Re: Etykieta słupa lub ściany

Post autor: markervip »

Potrzebne mi to jest do oznaczenia słupów/ścian na rysunku deskowania. Tzn tworzę rysunek deskowania i potrzebuję mieć oznaczony np słup na której kondygnacji się znajduje i jaki jest jego typ (typ - rodzaj zbrojenia wewnątrz słupa rozwiązałem w podany przez Ciebie sposób). Jeśli miałbym tak oznaczać rodzaj zbrojenia wewnątrz + ilość kondygnacji, to jest to zbyt pracochłonne, bowiem 4 inne słupy na każdej kondygnacji x 8 kondygnacji to mam 32 różne słupy. Jest to do ogarnięcia, ale co jeśli miałbym uwzględnić kondygnacji 100, lub w jednym projekcie miałbym cztery osobne budynki i w każdym inne słupy? :D
Położenie słupa względem osi jest mi zupełnie do niczego niepotrzebne.
Wszak dziękuję za odpowiedź i czekam na kolejne, może ktoś mi pomoże :)
ODPOWIEDZ