dachówka ala tegalit

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
xsaw
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2012, 09:47

dachówka ala tegalit

Post autor: xsaw »

stworzyłem sobie dachówkę jako element ściany osłonowej. Rozłożyłem ją na dachu w oparciu o model lokalny i podzieloną powierzchnię ( siatka 1/2 ), dla dachówek szczytowych zrobiłem model oparty na linii oraz szyk. Wszystko jest w miarę ok i nadają się do wykorzystania modelu w 3dsmax i fajnie to wygląda na elewacjach, ale:

mam problem z:
- wycięciem otworu w tych dachówkach
- przyklejeniem tego całego ustrojstwa ( dachówek wewnętrznych oraz szczytowych )do dachu aby było w pełni zależne od systemowego dachu. Pewnie nie w tym momencie chcę powiązać geometrie z dachem i cały czas krzyczy że "Między wyróżnionymi elementami występuje zamknięty obieg zależności."
- powiązanie początku rodziny opartej na linii z dachem tak aby zaczynała się i kończyła się z krawędzią dachu po zmianie parametrów dachu.

Gąsiorów jeszcze nie mam, ale to już tylko chwilka,

Zrobiłem też tą dachówkę w oparciu o model adaptacyjny ( wykorzystałem jakąś inną dachówkę z internetu. Wadą tego rozwiązania jest to że praktycznie nie można tego edytować, ponieważ układ dachówek się rozwala. No chyba że ja coś robię nie tak.

jak ktoś ma pomysły aby to usprawnić to śmiało :D

Pozdrawiam
Załączniki
tegalit_adaptive_4points_2013.rfa
model adaptacyjny
(620 KiB) Pobrany 285 razy
dach tegalit_forum.rvt
dach z dachówką
(2.59 MiB) Pobrany 261 razy
ODPOWIEDZ