Width factor

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

Width factor

Post autor: pidzikol »

Witam !
Mam problem z wymiarami. Chodzi o to by ustawic propoprcje czcionki - wspolczynnik (w ang wersji) "width factor". Kazdy tekst, etykiety w rodzinach itp mozna skalowac. Jest to czesto bardzo przydatne bo na rysunkach trzeba czasem duzo opisywac i brakuje czasem miejsca. Niestety nie wiem za chiny jak to zrobic z wymiarami i kotami wysokosciowymi. Efekt jest taki ze poszczegolne wymiary nachodza na siebie. Rozwiazaniem moze byc czcionka Arial Narrow ale ona nie pasuje do rysunkow tech. Zazwyczaj uzywam RomanS i chcialbym sie tego trzymac. Wszystkie opisy mam ok (daje sobie with factor zamiast 1.00 np 0.75) a wymiary mi wychodza "kulfoniaste". Niewatpliwie jest to niedorobka w revicie bo w autocadzie kazdy styl tekstu moge skalowac pochylac itp... Czy macie jakis pomysl?
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

Nikt nie ma pomyslu...

Post autor: pidzikol »

Nikt nie wie jak to rozwiazac ten problem... Szkoda. Trzeba sobie jakos radzic...
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

jak mi gdzies sie wymiar rozpycha lokciami to go za 'kolnierz' i odsuwam go na bok :D ........ ale generalnie uzywam arial narrow wlasnie, dlaczego nie pasuje do rys. techn ? :?
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Jedynym praktycznym minusem używania czcionek True Type (np. Ariala) jest to, że po eksporcie do DWG, bardzo spowalniają, działanie AutoCada.

Gdy jeszcze pracowałem w AutoCadzie (i ADT) też najchętniej używałem, zwężonej do 0.8, czcionki RomanS, bo to ładna czcionka.

... a może wspólnymi siłami udałoby się zrobić na bazie Romana S czcionkę wektorową do Revita?
Czy ktoś wie jak się do tego zabrać?
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

To kwestia gustu

Post autor: pidzikol »

Witam w nowym roku!
Mysle ze to poprostu kwestia gustu czy arial pasuje do rys techn. A moze to przyzwyczajenia z autocada...Tam najczesciej uzywalem RomanS. No coz o gustach sie dyskutuje. Czasem tez uzywam Ariala Narrow bo rzeczywiscie w wymiarowaniu sie sprawdza. Szkoda ze nie ma RomanS Narrow... :(
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

ano szkoda, ja romana-s uzywam do opisow
coz ...... jak sie nie ma to co sie lubi to sie lubi to co sie ma :wink:
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

ja tam zdecydowanie wolę ariala :D
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Post autor: t.kacki »

pies pisze:... a może wspólnymi siłami udałoby się zrobić na bazie Romana S czcionkę wektorową do Revita?
Czy ktoś wie jak się do tego zabrać?
Rozumiem, ze chcesz przerobic RomanS.ttf na RomanS.fon? czy na jaki format?
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Przykro mi, ale tego właśnie nie wiem :?
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ