ETYKIETA

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
karolw
Posty: 99
Rejestracja: 31 paź 2006, 22:16

ETYKIETA

Post autor: karolw »

wiem miej wiecej jak edytować etykiety pomieszczeń, w arialu nawet w szarości napisy wydają sie za cieżkie tłuste. Czy da sie wyszczupic ariala?
Marek Krzysztoń
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:55
Lokalizacja: Polna
Kontaktowanie:

Etykieta

Post autor: Marek Krzysztoń »

Witam.
Sądzę, że można użyć czcionki "Arial Narrow CE". Krój ten sam, jest cieńsza i chudsza od ariala. CE (Europa Środkowa) po to by mieć polskie znaki (ogonki). Tak jest np. w Arconie którego jeszcze używam do bardzo szybkich wizualizacji :P . W MegaCADzie którym rysuję można jeszcze zmieniać szerokość i odległość pomiędzy czcionkami. Można próbować jeszcze inne czcionki np. technical. Nie wiem jak jest z czcionkami wektorowymi (shx), tak jak w programach CADowskich możemy przypisać im kolory do których przypisana jest grubość pisaka. Proszę eksperymentować. Ja osobiśćie wolę czcionki wektorowe w rysunkach technicznych, czcionki True Type jaką jest np arial kojarzy mi się z tekstem w czasopismach a nie z rysunkami technicznymi.
Marek_K
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

we właściwościach stylu tekstu (podczas edycji rodziny etykiety) można dowolnie ustalić współczynnik jego szerokości
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
ODPOWIEDZ