Podrys

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Kiedryn
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno

Podrys

Post autor: Kiedryn »

Witam

1) Czy jest możliwość ustawienia podrysu tak żeby był pokazywany linią przerywaną??

2) Mam jeszcze jeden problem. Na poziomie 0,00 mam w posadzce kanał, nad którym na wysokości 500mm znajduje się pomost. Czy jest możliwość pokazania tego kanału pod spodem liniami przerywanymi czy trzeba je dorysować??
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Pobaw się z zakresem widoku, albo dorysuj linie przerywane na poziomie 0,00 i pozapinaj je z kanałem pod posadzka. Jeśli zajdzie konieczność przesunięcia kanału linie "pójdą" za nim.
pzdr
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Podrys

Post autor: Jakub Góralski »

Kiedryn pisze:Witam

1) Czy jest możliwość ustawienia podrysu tak żeby był pokazywany linią przerywaną??
W Object Styles (dla calego projektu) lub w Visibility Graphics (dla widoku) zaznacz Imported Categories i nadpisz kolory i grubosci lini dla DWG - powinno pomoc.
Mozesz tez przejsc na "Halftone" w Visibilty Graphics- caly dwg bedzie wyswietlony na szaro.
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
Kiedryn
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno

Re: Podrys

Post autor: Kiedryn »

Jakub Góralski pisze:
Kiedryn pisze:Witam

1) Czy jest możliwość ustawienia podrysu tak żeby był pokazywany linią przerywaną??
W Object Styles (dla calego projektu) lub w Visibility Graphics (dla widoku) zaznacz Imported Categories i nadpisz kolory i grubosci lini dla DWG - powinno pomoc.
Mozesz tez przejsc na "Halftone" w Visibilty Graphics- caly dwg bedzie wyswietlony na szaro.
Chodziło mi o podrys z innego poziomu w Revicie

I jeszcze jedno pytanie:
Mam dwa stropy i chcę żeby jeden z nich był wyświetlany linia przerywaną ... jak to uzyskać??

Dobra juz się dowiedziałem:
1) Narzędzia -> Pokaż linie ukryte : Wskazuję element przez który maja "prześwitywać" linie i z ctrl'em elementy których linie maja prześwitywać... ech czytanie ma przyszłość :D
2) Natomiast drugie to Narzędzia -> Edycja linii

Cały czas zapominam przy Revicie że to nie jest program operujący liniami tylko obiektami których wyświetlaniem można praktycznie dowolnie sterować ... przestawić się z myśleniem jest najtrudniej eh...
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

a ja zrobic zeby podrys juz tak ustawiony nie był edytowalny --tylko był widoczny!!!;)?
pozdro
ODPOWIEDZ