szerokość brutto a szerokość

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

szerokość brutto a szerokość

Post autor: mkprojekt »

Prosze o informacje bo już się zagubiłem. Szerokość brutto dla np. drzwi to szerokość po obrysie zewnętrznym ościeżnicy lub można przyjąć że jest to szerokość dziury w ścianie. A sam parametr "szerokość" opisuje szerokość przejścia w ościeznicy, czyli on okresla szerokość drzwi mówiąc o drzwiach "90-tkach" mamy na myśli parametr "szerokość". Pogubiłem się ze wzgledu na różne określenia w bibliotekach elementów. To co proponował chyba Pies (sorry jesli się mylę) o standaryzacji biblioteki nie było złe. Teraz tego zaczyna brakować.
Pomóżcie.
pzdr
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

jest jak mowisz ...... nie zgubiles sie
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Obawiam się, że musisz poprzez EDIT FAMILY zajrzeć pod spódnicę i sprawdzić jak definiowane są poszczególne parametry dla konkretnych drzwi.

Co do standaryzacji to jest temat, jak Lenin: "wiecznie żywy" :D
Pozdrawiam
Był Kudłaty
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

no tak.
postaram się przy przerabianiu elementów bibliotecznych dostosować do założeń, które podał Pies (jeśli nadal przy nich pozostaje - bo ja np. przyjąłbym mierzenie okna od poziomu parapetu). to tak na dobry początek. Pies może umieściłbyś na forum jakiś plik referencyjny jeśli taki masz(okno lub drzwi z określonymi parametrami. Może za tym pójdą "MASY".
pzdr
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Pytanie
A może oznaczenie szerokosci brutto dla "światła przejścia" zostało przyjęte ze wzgledu na zgodność z angielska wersją oprogramowania? i tu mam prośbe do koleżanek i kolegów korzystających z oryginalnej wersji: jakim parametrem opisywana jest szerokość drzwi? Moze wypowie sie też ktoś z tłumaczących oprogramowanie?
pzdr
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

W angielskiej wersji 'szerokość brutto' (w polskiej wersji) występuje jako rough width. Przekopałem kilka słownkiów (w tym słownik budowlany) i wyniki są raczej mierne
rough width - z grubsza, nieobrobiony, choropwaty, niewykończony
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

sprawdziłem opis szerokości "światła" drzwi w bibliotece www revita (english metric library). opisują tam dziurę w ścianie (czyli naszą szerokość brutto -jak ustaliliśmy) jako width. Prawdopodobnie żeby uniknąć pomylenia parametrów w tłumaczeniu programiści przyjęli szerokość stosując odpowiednik oryginalny, czyli ang. width (szerokość). Jesli się nie mylę to możemy nazwać parametr jak chcemy?! To może "szerokość netto" jako przejście w świetle ościeżnicy? Co Państwo na to?
pozdrawiam
Senn87
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:56

Re: szerokość brutto a szerokość

Post autor: Senn87 »

Czy ktoś próbował zmieniać stosunek szerokości drzwi do szerokości brutto? ? ? Po wczytaniu biblioteki drzwi ,,90'' szerokość tych drzwi to 90cm a szerokość BRUTTO to 98,60. Chciałbym żeby szerokość brutto było równe 100cm, przy zachowaniu samej szerokości na 90cm. Kiedy zmieniam szerokość na rzucie w edycji rodziny to po wczytaniu do projektu nic się nie dzieje, a drzwi dalej mają szerokośc brutto 98,60cm..
ODPOWIEDZ