Obiekty RPC i inne

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Obiekty RPC i inne

Post autor: milsen »

Jak importować obiekty RPC firmy Activision do Revita? Nie ma tego nigdzie w opcjach, a w pomocy tylko lakonicznie wspomniano, że ten format jest obsługiwany.

Czy istnieje jakaś baza z darmowymi obiektami do Revita (chodzi głównie o elementy otoczenia zewnętrznego takie jak drzewa, ludzie czy pojazdy) w formatach *.rfa?
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

jeżeli chodzi o import, to nie wiem :D

dosyć duża darmowa baza obiektów jest na:
www.revitcity.com

ode mnie możesz dostać parę znaków drogowych
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

jest opisane w helpie jak podpinac obiekt rpc pod obiekt revita. ustawienia render w kategoria i parametry rodziny. " zajrzyj pod spodnice" np. beetle.rpc. zobacz jak to jest zrobione. krótko:
1. importujesz obiekt 3d.dwg
2. zapisujesz jako *.rvt
3. ustawiasz kategoria i parametry rodziny - renderuj jako Archivision RPC lub Accurender (tu możesz wybrac)
4. wskazujesz, który rpc podpinac pod obiekt.
5. renderujesz
6. powinno działać
7. jak nie działa to próbowac do skutku
8. jak zadziała to w ramach rewanzu odpowiadasz na forum na pytania na które znasz już odpowiedź a pytający jeszcze nie
pzdr
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Obiekty RPC

Post autor: Andrzejj »

Mnie Jakub Góralski nauczył jednej rzeczy dotyczącej obiektów RPC. Po kolei wygląda to w ten sposób :
-wstawiasz ludzika do modelu
-klikasz na nim
-wchodzisz we właściwości
-powielasz i nadajesz mu nowe imię
-w parametrach znajduje się pole URL, podajesz w nim ścieżkę do ludzika RPC z biblioteki Activision
- w ten sposób wprowadza się nowe postacie

Nie da się bezpośrednio wstawić, ale zawsze można je podmienić właśnie w ten sposób.

Jeśli się mylę, poprawcie mnie szybko. To mój debiut na forum.
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

ten sposób jest też bardzo dobry, ale tylko dla postaci no i moze drzew. Jesli jednak chcecie aby obiekty byly inaczej wyswietlane w modelu 3d to trzeba je albo wybudowac albo zaimportowac i dopiero przypisac sposob wyswietlania. Obiekty RPC nie sa wyswietlane w modelu 3d tak ze np jesli postawisz obok siebie rózne postacie to potem nie pamietasz, ktora jest ktora, tak samo samochody lub rosliny. no chyba, że to wszystko jedno.
pzdr
ODPOWIEDZ