Tłoczenie profilu - błąd szkicu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Tłoczenie profilu - błąd szkicu

Post autor: t.kacki »

Witam!

Probuje utworzyc bryle poprzez tloczenie profilu- zaeksportowalem plik ACADa do revita z obrysem, ktory chce wytloczyc.
- zaznaczam obrys i kopiuje go,
- wybieram tworzenie bryly poprzez tloczenie,
- wklejam skopiowany wczesniej obrys i zonk...
pojawia sie komunikat, ze szkic jest nieprawidlowy. Najpierw byly bledy nakladajacych sie lini- ok, usunalem je ale problem nie szniknal- blad (nie wiem jaki) pojawia sie nadal.

Zalaczam zrzut z komunikatem bledu i sam plik revita z profilami.

Co robie zle?
Załączniki
komunikat.jpg
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

nie jestem pewien czy dobrze odczytałem sytuację, ale zimportowany profil z acada raczej nie może stanowić szkicu do stworzenia bryły przez tłoczenie

wejdź w tworzenie bryły i stwórz szkic "pokazując" linie zaimportowanego profilu (z tabem zaznaczy ci się od razu cały obwód)

powinno się udać, jeśli dobrze zrozumiałem problem
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Post autor: t.kacki »

ok, jeszcze raz ;)

1. Mam plik ACADa ze szkicem (obrysem) profili okiennych
2. Otwieram nowy plik w Revicie i importuje do niego plik ACADa
3. Zaznaczam szkic ktory chce wyciagnac i kopiuje go
4. Wybieram Bryły -> Utwórz bryłę -> ... Tłoczenie profilu
5. Uaktywnione jest narzedzie szkic, wklejam skopiowany wczesniej szkic
6. Wybieram zakoncz szkic i... pojawia sie blad

Nie chce mi sie rysowac kolejnego szkicu sluzacego do wyciagniecia bryly na podstawie tego juz zaimportowanego do Revita.

Czym moze byc spowodowany blad szkicu? Nie ma w nim nalozonych lini, szkic jest domkniety- w czym tkwi problem?
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Post autor: t.kacki »

chyba wiem w czym tkwi blad:
zbyt krotkie niektore linie profilu, ktory chce przeciagnac i zbyt male zaokraglenia (r<1mm). Jesli usune zaokraglenia i krotkie linie profil wyciaga sie prawidlowo. Swoja droga- daczego tak sie dzieje? tego nie wiem...
Załączniki
łuk.JPG
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Nie bardzo rozumiem w jaki sposób kopiujesz zaimportowany profil do obszaru szkicowania profilu (u mnie revit odmawia skopiowania takiego obiektu z obszaru rysunku do rodziny bryły)

Moja metoda działa i jest równie szybka - nie wymaga rysowania, a jedynie wskazania krawędzi zaimportowaneg profilu, na których ma się oprzeć szkic (jak pisałem wcześniej z tabem zaznacza się od razu cały łańcuch krawędzi). Wszystko trwa najwyżej 3 sekundy (nie dłużej niż wykonanie komendy kopiuj - wklej).

P.S. jak możesz to prześlij mi ten profil na maila - spróbuję podziałać na nim
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
Jacek Portalski
Posty: 60
Rejestracja: 06 lip 2005, 08:13

Post autor: Jacek Portalski »

Witam.
Jest jeszcze jeden sposób na szybkie wykorzystanie przygotowanego w AutoCadzie obrysu. Rozpoczynamy rysowanie bryły w revicie (np. solid form/solid extrusion) i zanim postawimy jakąkolwiek kreskę wczytujemy w tym momencie plik dwg z przygotowanym wcześniej obrysem (np. polilinią). Linie zaciągięte z poczciwego AutoCada zamieniaja sie automatycznie w linie szkicowe revita i nie potrzebne jest jakiekolwiek przerysowywanie, kopiowanie czy wklejanie. Warunek zadziałania - zamknięty obrys oczywiście. Co do głównego tematu tego wątku, tj. błędu podrysu to popieram teorię o zbyt krótkich liniach i za małych zaokrągleniach. Podobny błąd występuje nagminnie przy tworzeniu rodzin typu symbol, z tym, że jest o tym jednoznaczny komunikat.
Info dla Arkady ;-) : możesz skopiować linie zaimportowane z AutoCada i wkleić w trybie podrysu pod warunkiem, że sa już rozbite (full explode)

Pozdrawiam
JP
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Jacek, dzięki za wskazówki, nie brałem explpdowania pod uwagę
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
ODPOWIEDZ