CO Z TĄ WERSJĄ POLSKĄ?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
dudek

CO Z TĄ WERSJĄ POLSKĄ?

Post autor: dudek »

BĘDZIE W KOŃCU, CZY NIE :shock: ??????
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

APLIKOM w biuletynie RONET reklamuje sie, ze sprzedaje wersje Polska REVITa 8
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: CO Z TĄ WERSJĄ POLSKĄ?

Post autor: Jakub Góralski »

dudek pisze:BĘDZIE W KOŃCU, CZY NIE :shock: ??????
W końcu będzie. Tak na prawdę ta wersja już jest. Znaleźliśmy jeden błąd, który pojawił się po zainstalowaniu polskiej wersji. Polegał ona na tym, że z menu Pomoc program przechodził do plików pomocy angielskiej a nie polskiej. Ten błąd został usunięty a my czekamy na ostateczną wersję instalacyjną.
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
Zgred

odpowiadam - jest

Post autor: Zgred »

Polska wersja już jest.
Aplikom przysyła ją swoim klientom. Pomoc Autodesk Revit kieruje do treści pomocy po polsku, aczkolwiek zakładka Samouczki pomocy prowadzi do angielskich Tuturials.
Jest trochę "kwiatków" : dostarczone z programem rodziny, a więc wszystkie ich określenia i parametry są angielskie, tworzone są nadal domyślne „levels”, a nie poziomy, elewacje są south, west itp. Są to chyba drobiazgi, o ile program nie zgłupieje zastanawiając się czy buduje „Basic Wall” czy „Ścianę podstawową”.
Pomoc po „polsku”(ach ten język informatyczny...) rzuca snop światła – jak mawiał pewien śledczy – na poszukiwane tematy i nie trzeba już poszerzać swych horyzontów lingwistycznych.
Dla Państwa zmuszonych pracować w wersji angielskiej polecam dobry sposób na poszerzanie tych horyzontów : kwaterka czegoś dobrego pozwala przejść na wyższy stopień świadomości i znakomicie ułatwia zgłębianie tajemnic anglojęzycznej technologii budowlanej.
P.S. Nadal nie znalazłem odpowiedzi na pytanie dotyczące budowy tradycyjnej więźby dachowej. Wobec faktu wstydliwego ukrywania tematu we wszelkich oficjalnych pomocach i samouczkach domniemuję, że trzeba ją niestety budować „na piechotę”. Jeśli ktoś z Państwa zna jakąś sztuczkę proszę o poradę.
Pozdrowienia,
Zgred.
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: odpowiadam - jest

Post autor: Jakub Góralski »

Zgred pisze: Jest trochę "kwiatków" : dostarczone z programem rodziny, a więc wszystkie ich określenia i parametry są angielskie, tworzone są nadal domyślne „levels”, a nie poziomy, elewacje są south, west itp. Są to chyba drobiazgi, o ile program nie zgłupieje zastanawiając się czy buduje „Basic Wall” czy „Ścianę podstawową”.
Program nie zgłupieje. Tłumaczenie nie jest wolne od kwiatków, ale na szczęście są to kwiatki a nie chwasty. Z kolejnymi wersjami powinno pójść latwiej. "Ósemka" była pionerska. Wspomniane nazwy to nieprzetłumaczone wartości przetłumaczonych parametrów. Wartości użytkownik może zmieniać dowolnie. Poza tym, w miarę opanowywania programu użytkownik, będzie pracował w oparciu o szablony, które sam będzie dostosowywał do swoich potrzeb.
Zgred pisze: P.S. Nadal nie znalazłem odpowiedzi na pytanie dotyczące budowy tradycyjnej więźby dachowej. Wobec faktu wstydliwego ukrywania tematu...
Z wstydliwym ukrywaniem tematu to chyba przesada. Inna sprawa, że forum nie działa jeszcze z szybkością automatu do kawy. Ale to już bardziej efekt stosunku ilości czytelników do pisarzy. Myślę, że z czasem to się zmieni.
A jesli chodzi o więźbę dachową. Polecam dwie kwaterki czegoś mocnego i skoncentrowanie się na zakładce Structural. W niej na szczególną uwage zasługuje Beam System (System Belek). Narzędzie pozwala na rozmieszczenie dowolnych belek na dowolnym obrysie w dowolnej płaszczyźnie. Oprócz tego użytkownik określa odstępy między belkami, typ wszystkich belek lub każdej z osobna, funkcję konstrukcyjną (belka, legar, płatew...) ich kąt obrotu w płaszczyźnie prostopadłej do osi, materiał plus parametry, które sam wymyśli.
W ten sposób możemy tworzyć szeregi krokwi w danej połaci, deskowanie ścian, podłóg układy belek stropowych, ogrodzenia itp.

mam nadzieję, że rzuciłem trochę światła :)
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
ODPOWIEDZ