rzutowanie na płszczyzne

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

rzutowanie na płszczyzne

Post autor: grychu »

Witam.
Czy da sie ustawic tak jak w ADT rzutowanie z ukryciem lini niewodoczych na płaszczyzne. Chodzi o to ze mam model w perspktywie i chce z niego zrobic płaski rysunke 2d ale o wałsnie takiej prezentacji widoku?
Pozdro.
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Nie wiem czy dokładnie o taki efekt Ci chodzi, ale zrób po kolei. Widok / zorientuj / do np elewacja S.
A później Widok / zapisz widok. Zapisze się on w widokach 3D w drzewie projektu, bo tak naprawdę jest to widok 3D widziany idealnie ze znacznika elewacji.
Najładniej wychodzą z włączonym cieniowaniem z krawędziami i cieniem:).
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

widok 2d w cadzie

Post autor: pidzikol »

Witam
Nie wiem czy o to ci dokladnie chodzi bowiem twoj post troche inaczej inerpretuje. Jesli chcesz uzyskac szkic 2d z danego widoku to exportuj do dwg ale tylko jak widok 3d (aksonometria lub perpektywa) dasz na arkusz obojetnie jaki. Wtedy w autocadzie masz plaski blok 2d zrobiony z tego widoku. Bo jak eksportujesz widok 3d bez arkusza to zawsze bedziesz mial 3d w cadzie
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

...kurde...nie potrafie....jeszcze Revit mi sie"rozmywa"-nowe narzędzie jak dla mnie;)
Kiedryn
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno

Post autor: Kiedryn »

Stwórz sobie arkusz rysunkowy i przeciągnij na niego ze struktury projektu widok 3D i masz gotowy rysunek.

Powiedz dokładnie co chcesz uzyskać ...
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Mam rysunek w zakładce 3d, w perspektywie chce miec z tej perspektywy spłaszczony rysunej 2d, o to chodzi, moze byc na innej zakładce;)
Pozdro grychu
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

revitowe rysunki to zrzutki z bryły, a nie płaskie rysunki - jak chcesz mieś 2d to, jak pisał Kiedryn, wyeksportuj sobie arkusz z perspektywką(arkusz, a nie zakładkę) do cada
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
ODPOWIEDZ