Wyświetlanie w skalch

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Wyświetlanie w skalch

Post autor: grychu »

Czy mozecie mi pokazać np. jpg. o szablonie nie wspomnie;(
Jakie są mozliwośc Revita jeśli chodzi o wyświetlanie w skalach, dajmy na to grupy okno, ściana, dzwi od skali 1:500: 1;200, 1:100,: 1:50, 1:10.;))
Jestem początkujący a musze już rysować konkretną budowlanke na Revicie, ADT wymitał a REVIT?
Pozdro grychu
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

można przypisać konkretne skale do poziomów szczegółowości ustawienia->poziom szczegółowości

dodatkowo z poziomu dolnego paska można sterować poziomem szczegółowości dla konkretnego widoku

w rodzinach możesz zdefiniować, które elementy mają być wyświetlane w poszczególnych poziomach szczegółowości
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

..nie chodziło mi za bardzo o to.... chodzi mi o konkretny przydkład.
Mam okno wsywietlane z węgarkami, parapatem...itd w skalai 1:50, chce przełączyć widok do skali 1.500 i mam. okno bez parapetu, węgarków,sam otwór.
help:)
Pozdro grychu.
Kiedryn
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno

Post autor: Kiedryn »

Nie wiem czy oto chodzi ale dla każdego widoku możesz zmienić poziom szczegółowości (na dole każdego okna widoku mały kwadracik).

Jeśli okno lub drzwi będą dobrze przygotowane w katalogu to taki uzyskasz efekt, że w skali 1:50 będziesz miał okno z węgarkami a w skali 1:500 biedzie praktycznie sam otwór, uproszczona rama i szyba.

Jeśli takiego okna nie ma zawsze można zmontować sobie takie okno samemu.

Można też zrobić to w ten sposób że w modelu rama okna to obiedzie prostokącik natomiast w najwyższym poziomie szczegółowości będzie to konkretny przekrój ramy jak z katalogu producenta okna...
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

tak sie domysliełm... tylko ja jestem początkujący i moze ktos mi powie krok po kroku jak cos takiego przykładwego zrobic;(
pozdo
Kiedryn
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno

Post autor: Kiedryn »

Najlepiej zacząć od przygotowania sobie odpowiedniego okna...

Czyli stworzyć sobie nowe okno lub skopiować istniejące ale skopiuj całą rodzinę a nie pojedyncze okno. Potem otwierasz tę rodzinę do edycji, przechodzisz na rzut i zaznaczasz linie które chcesz żeby były niewidoczne w najwyższej jakości wyświetlania, zmieniasz ich atrybut wyświetlania, przycisk na górnym pasku. Teraz zmieniasz w tym rzucie poziom szczegółowości na wysoki, linie którym zmieniłeś widoczność powinny zniknąć. Teraz bierzesz linie symboliczne i rysujesz nowy "przekrój ramy" jak już to narysujesz zaznaczasz te nowe linie i zmieniasz ich widoczność tak by były widoczne tylko w wysokim poziomie szczegółowości. Jak znajdę chwilę to mogę zmontować przykładowe okno i Ci podesłać (tylko powiedz jaką wersję Revita masz).

Potem jak wstawisz takie okno w ścianę to zmieniając poziom szczegółowości dla całego widoku będziesz mógł uzyskać efekt o jakim myślisz. Pamiętaj że poziom szczegółowości widoku nie jest bezpośrednio powiązany ze skalą.
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Kiedryn pisze: Pamiętaj że poziom szczegółowości widoku nie jest bezpośrednio powiązany ze skalą.
otóż jest - przeczytajcie moją pierwszą odpowiedź w tym temacie



Wsztystko się zgadza, ale konia z rzędem dla tego, kto wymodzi okno, które będzie gubiło węgarki przy zmianie skali.
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

witam.
Było by super Kiedryn jabys podesłał modelik;))
Posiadam Revita 9.1PL
Pozdro
Kiedryn
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno

Post autor: Kiedryn »

arkada pisze: Wsztystko się zgadza, ale konia z rzędem dla tego, kto wymodzi okno, które będzie gubiło węgarki przy zmianie skali.
Pomyśle nad tym :D. Czy bryle wycinającej nie można nadać widoczności ?? Bo normalnej się da... jeśli tak to problem rozwiązany :D
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Kiedryn pisze: Czy bryle wycinającej nie można nadać widoczności ?? Bo normalnej się da... jeśli tak to problem rozwiązany :D
gdyby tak było, to problem by nie istniał :wink:
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

jak ustalić skale szczegółowości dla etykiet oraz lini wymiarowych(chodzi mi też o to zeby zmieniały swoją wielkość)? przełanczając później ustawienia->poziom szczegółowości
pozdro grychu
Ostatnio zmieniony 08 lut 2007, 13:30 przez grychu, łącznie zmieniany 1 raz.
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

mnie bardziej interesowałoby czy można zrobić taką etykietę, która zmienia rozmiar w zależności od skali rysunku a nie od poziomu szczegółowości?! Kuba gdzieś na forum pisał o parametrycznym słupie konstrukcyjnym (skalowany współczynnikiem). czy taki współczynnik można przypisać dla np. etykiety?
pozdrowienia dla nowych revitowców i "starych" również
Kiedryn
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno

Post autor: Kiedryn »

grychu pisze:jak ustalić skale szczegółowości dla etykiet oraz lini wymiarowych(chodzi mi też o to zeby zmieniały swoją wielkość)? przełanczając później ustawienia->poziom szczegółowości
pozdro grychu
Mamy trzy poziomy szczegółowości niski/średni/wysoki duża część obiektów ma domyślnie ustawione że wyświetla się we wszystkich poziomach. Poziom szczegółowości decyduje tylko o tym czy dana linia jest wyswietlana czy nie (taki przełącznik).

Etykiety skalują sie automatycznie kiedy zmieniacie skalę widoku.
mkprojekt pisze:mnie bardziej interesowałoby czy można zrobić taką etykietę, która zmienia rozmiar w zależności od skali rysunku a nie od poziomu szczegółowości?!
I dokładnie tak to działa
mkprojekt pisze:Kuba gdzieś na forum pisał o parametrycznym słupie konstrukcyjnym (skalowany współczynnikiem). czy taki współczynnik można przypisać dla np. etykiety?
pozdrowienia dla nowych revitowców i "starych" również
Można, tylko poco. Narysujcie ściane wstawcie okno i etykiete teraz zmieńcie skalę tego widoku.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2007, 12:47 przez Kiedryn, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedryn
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno

Post autor: Kiedryn »

grychu pisze:witam.
Było by super Kiedryn jabys podesłał modelik;))
Posiadam Revita 9.1PL
Pozdro
Obiecane okienko, bardzo proste ale chyba oto chodziło.

Otwórz nowy projekt, wczytaj to okno, wstaw ścianę, potem okno i zmieniaj poziom wyswietlania.
Pamiętajcie że każdy widok może mieć inny poziom wyswietlania.
Załączniki
okno123.rfa
Okno (zmiana poziomu szczegółowości wyświetlania)
(368 KiB) Pobrany 397 razy
ODPOWIEDZ