łancychy wymiarowanie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

łancychy wymiarowanie

Post autor: grychu »

Witam. Jak ustalić linie wymiarowe w kilku łancuchach???
np. pierwsza wymiaruje osie, druga lica ścian..itd ostatnia całość...
ale za jednym kliknieciem na obiekty? czy to mozliwe?
Pozdro grychu
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

na razie revit pod tym względem kuleje; tylko jeden łańcuch; pod tym względem adt wymiatał
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

"dokładnie...ADT wymiatał i wymiata...poracha z Revitem przy rysowaniu budowlanki.. a ja przesiadłem sie na Revita z ADT....pytam sie po co???
Powiem Wam ze ADT jest świetny do rysowania dokumentacij, nie jest to dokumentacja, paramatrycza hehe jak w Revicie ale daje rade i to solidnie;)"---EDYCJA STAREGO POSTU ---ZWRACAM HONOR,REVIT RZĄDZI, TO BYŁA KWESTIA CZASU....O JA NIWERNY TOMASZ!!
Ostatnio zmieniony 20 sie 2008, 11:25 przez grychu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

ja też się przesiadłem z ADT.
Wersja 2005 na której skończyłem z nim współpracę to była katastrofa. Czasem muszę ADT odpalić bo obiekt buduje się według projektu w nim uczynionego i aż mnie trzęsie ze złości.
Właśnie wciągam ten projekt do Revita, bo klient chce wprowadzić zmiany.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

cóż, każdy pracuje w takim programie, jaki mu odpowiada (jedni wolą kreślenie inni modelowanie)

i ja się przesiadłem z ADT na revita i po paru dokumnetacjach wykonawczych w revicie nikt by mni nie namówił, żebym do desktopa wrócił

po trudnym okresie przejściowym (przyznaję, było ciężko, bo się sam uczyłem) revit przyspieszył mi robotę jakieś 2x i mam więcej czasu na bawienie się architekturą, bez świadomości, że jak zrobię zmianę w jednym miejscu, to będę musiał poprawiać 30 rysunków

jedna rada, naucz się revita, tak jak umiesz ADT, a potem porównaj programy globalnie
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

ok....Ani słowa o ADT ;)) cicho.....;)
pozdro
ODPOWIEDZ