export elewacji z cieniami do CAD-a

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
mifko
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2006, 12:48

export elewacji z cieniami do CAD-a

Post autor: mifko »

Czy jest możliwość exportu elewacji razem z cieniami?
Chciałbym jeszcze na elewacjach nieco popracować w CAD-zie, ale rarazem dobrze by było zachować cienie w postaci jakiego hatch-a.
Pozdrawiam.
Kiedryn
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2006, 09:05
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno

Post autor: Kiedryn »

Nie wiem czy da sie wyexportować cienie jako kreski.

Ja bym to zrobił tak:
Wyexportował elewacje do dwg.
Zrobił printcreen'a i podpioł go jako raster pod wyexportowanego dwg, odpowiednio skalując.
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

Z TEGO, CO WIEM NIE DA RADY WYEKSPORTOWAĆ CIENI DO CADA

co do podpinania rastru - można, choć to droga na okrętkę,

ja sobie bardzo cenię w revicie, że przy elewacjach nie stawiam ani jednej kreski - są po prostu wynikową modelu


P.S. jest taka fajna freeware`owa drukarka wirtualna ZAN PRINTER - drukuje do bitmapy o dowolnym rozmiarze (pliki nie są za wielkie, a wydrukować można sobie A3 bez straty jakości)
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
mifko
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2006, 12:48

Post autor: mifko »

trochę szkoda, że nie można
no ale nie ma co narzekać :)
pozdrawiam
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

jeśli trzymać się zasady podpinania skanu w autocadzie pod rysunek elewacji, to proponuje skorzystanie z opcji Eksportu do formatu graficznego z podaniem rozdzielczości w pionie lub poziomie. Do wyboru macie 5 formatów zapisu pliku rastrowego. Dodatkowo możecie określić stopień kompresji dla jpg.
pzdr
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

nie polecam

Post autor: pidzikol »

Eksport do plku rastrowego jest bardzo kiepski w revicie. Nawet przy duzej rozdzielczosci tekst jest bardzo zniekształcony. Wszystkie linie skladaja sie z wielkich kwadratow tak jak bylby to zwykly zrzut ekranowy 800x600. Przetostowalem to i teraz zawsze uzywam darmowej drukarki wirtualnej pdfcreator (opartej na ghostscript) do cieni lub innych obrazkow. Nie traci nic na jakosci. Potem taki plik otwieram w photoshopie daje odpowiednie dpi najczesciej 300 i jest ekstra. Polecam!
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=62&id=569
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
ODPOWIEDZ