Rodzinka - okno

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Rodzinka - okno

Post autor: t.kacki »

Witam!

Udalo mi sie stworzyc pierwsza rodzine okna (zalaczam).
Mam jednak problem ze stworzeniem konkretnych typow w ramach tej rodziny.
W otworzonej rodzinie okna wybieram:
Typy rodzin -> Nowy -> zmieniam wysokosc i szerokosc okna -> Zastosuj

Definiuje tak kilka typow, ale po zapisaniu rodziny i wczytaniu jej do projektu wszystkie utworzone typy (pomimo tego, ze sa na liscie) maja takie same wymiary (takie jak w ostatnio utworzonym typie). Co robie zle?

Ps. Prosze o konstruktywne i krytyczne (moze nie zabardzo ;) uwagi na temat zalaczonego okna.

Pozdrawiam!
Załączniki
Okno.rfa
(252 KiB) Pobrany 346 razy
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

wpisujesz wymiary okna w polach formuły i stąd ten galimatias
poprawiłem Ci okienko - zobacz
Załączniki
okno - poprawione.rfa
(272 KiB) Pobrany 380 razy
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Post autor: t.kacki »

Dzieki!

a... jakies komentarze- czy cos mozna by zrobic lepiej, latwiej itp?

PS1. Czy da sie zrobic tak, zeby w widoku rzutu okno bylo reprezentowane w bardziej symboliczny sposob- nie tak jak rysunku ponizej.

PS2. Jezeli otworze wlasciwosci tego okna w obszarze Wiazania mam aktywne tylko dwa parametry: Poziom i Wysokosc parapetu, jak zrobic by pojawilo sie tam tez Glebokosc usadowienia okna (da sie ja zmienic, ale trzeba wejsc w Edycje).
Załączniki
parametr glebokosci
parametr glebokosci
uproszczenie wyswietlanego symbolu
uproszczenie wyswietlanego symbolu
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

załadowałem okno poprawione przez Arkade. Rozumiem, ze naprawił ci tylko działanie wymiarów. Jesli chodzi o model to wygląda fajnie (zaokraglenia ramy i oscieznicy). brakuje wg mnie parapetu wewnetrznego i zewnetrznego z parametrami widoczności. Ja dodałbym tez parametr zmiany materiału. zwymiarowałbym, też osadzenie okna "od lica zewnętrznego ściany" o nie od środka (wzgledy praktyczne, ale to jak kto lubi). Zaraz na poczatku forum Pies zaproponował standaryzacje rodzin i można się tego trzymac.
O parametrach które wspominam powyżej oraz o zamianie graficznej reprezentacji elementów na rzucie (to o co pytasz w poście powyżej) możesz poczytac w samouczku, do którego umiesciłem link na forum w temacie "www revit cwiczonka".
gratuluję pierwszej rodziny
pzdr
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Post autor: t.kacki »

OK mkprojekt- zastosowalem sie do wskazowek :)

dodalem parapety (troche jeszcze nad nimi popracuje) i linie symboliczne, ale cos musialem przekombinowac w parametrach- nie da sie zmieniac ulozenia okna w poziomie (odleglosc plaszczyzny parapetu od stropu). Zdefiniowalem plaszczyzne "wysokosc parapetu" i do niej podlaczylem wymiarami dwie kolejne plaszczyzny (grubosc nawisu i grubosc parapetu). Nie wiem czemu sie rozsypalo :)

Dzieki za pomoc!
Załączniki
Okno.rfa
(272 KiB) Pobrany 377 razy
ODPOWIEDZ