export ustawień styli obiektów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
raf
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2007, 01:14

export ustawień styli obiektów

Post autor: raf »

obecnie jestem na etapie badań i eksperymentów w revicie...po wykonaniu standardowych "pierwszych kroków" natknałem sie naproblem przy exsportowaniu do autocada 2004...poprzez format dwg nie powiodło sie...poprzez dxf jest ok...natomiast nie mogę zapanować nad grubościami exspotrowanych linii... siegnąłem więc do ustawień/style obiektów...dokonałem zmiany jedynie w części kloru linii i pozostawieniu nie zmieniowych szerokosci linii widocznych i przekrojowych z uwagi na istniejace już ciekawe ( 16-sto stopniowe) ich ustawienia ... pragnę je tak zapisać aby po pierwsze, móc wykorzystać je do exportu dwg/dxf i po drugie móc korzystać z tych ustawień przy wykonywaniu innych projektów...spełnienie pierwszego warunku mozliwi mi bezkonfliktowa drukowanie na mieście do czasu bieglejszego władania revitem...natomiast spełnienie drugiego bedzie krokiem milowym w mojej dalszej nauce....stąd prosiłbym o pomoc...pozdrawiam....raf
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Witam,
Ja znam narazie tylko jeden sposób w jaki możesz rozwiązać swój problem. Możesz skorzystać z Transferu Standardów projektu. Polega to mniejwięcej na tym, że jeżeli masz chociaż jeden projekt wykonany na takiej zasadzie jak powiedziałeś, czyli z ustawionymi grubościami linii itp., to wystarczy że będziesz pracował na nowym pliku, a ten ustawiony też musisz mieć uruchomiony w tle. Wówczas wybieraż z menu rozwijalnego Plik / Transfer standardu projektu, i pokazuje ci się okienko z wyszczególnionymi elementami i ustawieniami jakie możesz przenieść z konkretnego pliku do nowego projektu, w tym style i szerokości linii.
Jeżeli ktoś z MASTERÓW na naszym forum zna inny sposób, to też chętnie bym się dowiedział :D .
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

1. Napisz co się dzieje:
problem przy exsportowaniu do autocada 2004...poprzez format dwg nie powiodło sie
2. Eksport do DWG ustawiam tak:
FILE->EXPORT->CAD FORMATS
Okienko EXPORT->OPTIONS
W okienku EXPORT OPTIONS ustawiam LINETYPE SCALING na SCALED LINETYPE DEFINITIONS i w zależności od potrzeb zmieniam jednostki.

Okazuje się, że otrzymane pliki mają zachowane zarówno grubości linii (o czym do dzisiaj nie wiedziałem, bo nie sprawdziłem, a w AutoCadzie zawsze rysowałem kreską grubości 1 piksela :-D ) jak i LINETYPESCALE

Do eksportu używam pliku sterującego o którym pisałem w wątku http://forum.procad.pl/viewtopic.php?t=443
Pozdrawiam
Był Kudłaty
raf
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2007, 01:14

Post autor: raf »

wielkie dzieki za wskazówki...bedę starał wrożyć je wdrozyć w zycie....w razie pojawienia sie kolejnej "rafy" pozwolę sobie tu powrócić ... pozdrawiam raf
ODPOWIEDZ