Podciagi

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

raf
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2007, 01:14

Podciagi

Post autor: raf »

Znalazlem sposob na pokazanie w rzucie podciągu przerywaną linią - zmodyfikowałem rodzine belki dodajac nowa płaszczyznę odniesienia, dodałem wymiar pomiedzy spodem belki a tą nową płaszczyzną wraz z etykietą np. "wysokość kondygnacji netto". Na nowej plaszczyźnie narysowałem 2 linie "ukryte linie [widoczne]". Po wczytaniu rodziny do projektu wpisuje nowy parametr tak, aby przerywane linie pojawiły sie poniżej płaszczyzny ciecia dla danej kondygnacji. na rzucie pojawiają sie te linie a ich klikniecie oznacza zaznaczenie podciągu do modyfikacji (co było mozliwe jedynie w przekroju). Pozdrawiam i prosze o opinię na ten temat.
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

dobry pomysł
jak widzisz różnymi drogami można dojść do tego samego rozwiązania.
podeślij belkę celem przetestowania w praniu.
pzdr
raf
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2007, 01:14

belka_plik

Post autor: raf »

:)
Załączniki
Belka prostokatna konstr.rfa
(156 KiB) Pobrany 831 razy
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

super pomsł - gratulacje!
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

rewela ..... no stary jesli jestes jak mowisz poczatkujacy w revicie ..... to strach sie bac co bedzie dalej :wink:
pozdro
slaw 8)
raf
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2007, 01:14

wątpliwości

Post autor: raf »

Mam poważne wątpliwości co do tego programu, ponieważ elementy, ktore powinny być w zasadzie intuicyjne i oczywiste oraz mozliwe do ustawienia w podstawowym oknie edycji elementu są jakby niezauwazone przez twórcow programu. Zastanawiam sie czy to jest kwestia standardów wykonywania dokumentacji w innych krajach? Np tak podstawowy element jak izolacja przeciwwodna w ścianie - rysowana grubą linią przerywaną pomiedzy dwoma cienkimi liniami itp.
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

raf zgodzę się z tobą - i nie wynika to raczej ze standard projektowania a raczej z filozofii - wydaje mi się że wiele elementów zostało odpuszczonych po to żeby osoba rysująca decydowała o tym jak co ma wyglądać na rysunku - bo podobnie brakuje prostych zasad co do rysowania drzwi - mogły by być do wyboru kilka rodzajów drzwi - ze względu na krztałt i rodzaj zastosowania - a takie rzeczy ja wygląd drzwi były by już kwestią dodatkowgo dopracowania - tutaj mamy dużo większe możliwości edycyjne ale jest to spore utrudnienie na początku - bo zapanować nad tym wszystkim i narysować proste drzwi i odpowiednio j sparametryzować wcale nie jst łatwo - są co prawda standardowe szablony elementów - ale też nie łatwo (nie inuicyjnie) jest w tym wszystkim się połapać - bo np mimo że narysowałem już kilka lamp to nie wiem co w tych lampach odpowiada za świecenie i co deyduje o kształcie stożka światła. A i w pomocy brakuje często opisu krok po kroku rysowania nawet najprostszych elementów.Pozostaje mieć tylko nadzieję na szybkie postępy w rozwoju programu.
raf
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2007, 01:14

podciągi

Post autor: raf »

A propos podciągów to może jednak lepiej byłoby rysować je jako ścianę - obniżoną w stosunku do poziomu tak by połączyła się z płyta żelbetową. Mozna wtedy dodać warstwy do belki np w sytuacji gdy belka jest zlokalizowana w stropie pomiędzy garazem podziemnym a kondygnacją mieszkalną i jest konieczne jej ocieplenie od strony garażu. Pojawił się problem jak ustawić ścianę aby w przekroju ocieplenie zlokalizowane po obu stronach belki zawinęło się na jej dolną płaszczyznę???? Linie przerywane wtedy rysujemy tak jak dla nadwieszeń.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Ocieplenie samo się nie zawinie. Możesz ten problem rozwiązać analogicznie jak to miał miejsce ze ścianą przyporową w wątku http://forum.procad.pl/viewtopic.php?t=275
tyle, że profil doczepić pod ścianą.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

lub podciąg rysować ścianą złożoną, w której dolna ściana będzie ociepleniem
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

Przypadkowo znalazłam ten wątek i chciałam dodać, że ostatnio zrobiłam schodki na poddasze z wycinaniem otworu (jako Generic Models floor based) w stropie nad piętrem i analogiczna metodą zrobiłam rzutowanie otworu na poziom piętra tak, że daje się tym sterować położenie otworu i schodków (drabinki?) powyżej.
Załączniki
rzut na pietrze.jpg
schodki 3d.jpg
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Wczytałem belkę "raf-a" do proj. tylko jak ją teraz znaleźć? w jakiej zakładce szukać?

pozdr
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

A tak normalnie, po bożemu. W szufladce Structural>Beam..

A w drzewku- w Structural Framing :D
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Dzięki wczytałem... teraz kombinuje z wyświetleniem tych przerywanych.........figa hmmm, coś chyba źle robie.
leshkens
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2008, 11:14

jak pokazać belki (podciągi) piętra przeruwaną ponizej

Post autor: leshkens »

Revit jest niezły choć ma parę niedoróbek ale do tego Autdesk robi wszystko żeby się nie przyjął na rynku pomimo niesamowitych możliwości. Myślę że gdyby wdrożyli połowę z tzw "wishlist" to archicad pozostałby w niszy dla zboczeńców.
Wracając do tematu - czy ktoś może opisać jak pokazać belki przerywaną (w archicadzie o zgrozo działa to rewelacyjnie i intuicyjnie). Z dotychczasowych postów i wyjaśnień nie bardzo umiem sobie poradzić.
ODPOWIEDZ