Eksport do 3D Maxa... c.d.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Magda
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2007, 16:16

Eksport do 3D Maxa... c.d.

Post autor: Magda »

Ja nadal z pytaniami o ten eksport do 3D Maxa przez format DWG...

Revit zbija mi wszystkie obiekty o podobnej charakterystyce w jedna bryłe, tj. ściany, dachy...itp...

Czy trzeba może coś zaznaczyć przy eksporcie z Revita, żeby tak się nie działo?

(Probowałam rozbijać te połączone w jedna bryle ściany, ale wydaje mi sie, ze potem w 3D Maxie to i tak nie daje efektów...)

Pozdrawiam,
Magda
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

jesli zbija w jedna bryle sciany dachy i stropy to ustawiasz cos nie tak. w ustawieniach eksportu masz opcje i tam ustawiasz na jakie warstwy w autocadzie maja być rozłożone elementy revita. weźmy np. okno w revicie składa się z szyby, parapetu, futryny i ramy. w ustawieniach eksportu powinnaś nakazac rozłożenie tych elementów na poszczegolne warstwy (zalozone przez ciebie). to dziala na 100%. ja jednak uzywam innej metody, takiej jak w samouczku, który podesłał pidzikol. mianowicie element wyeksportowany do autocada, np.okno, znajduje sie na jednej warstwie. importuje to wszystko tak jak jest. w maxie tworze material multisubobject (material zawierajacy w sobie wiele materialow). przypisuje ten material do okna. na razie nic nie dziala albo od razu odpali jak masz szczescie:). zwykle nie dziala:((u mnie). wchodzisz w edycje siatki okna i poszczegolnym elementom (edycja na poziomie obiektów) przypisujesz odpowiednie "id". futryna id 100, szyba id 101, itd. w materiale multi-subobject przypisujesz "podmaterialy" do odpowiedniego id (zamieniajac kolejnosc materialow w dzrewie) i dziala. 3-cie rozwiazanie (nigdy tego nie rób) to rozbicie w maxie obiektu na skladniki pierwsze (obiekty a nie face czy polyface) i przypisywanie materiałow do tych rozbitych- dla desperatów i brak jakiejkolwiek szansy na zmiany oraz wielkosc pliku wzrasta lawinowo. Poczytaj tutek pidzikola albo tutoriale do viza czy maxa. w adt byl schemat warstw, po zastosowaniu którego w maxie zaimportowany plik miał przypisane materiały takie jak sobie życzyłaś. poszperaj.
spróbuj podpiąć do ustawień eksportu plik przysłany przez "Psa". nie sprawdzałem jak to działa w 3d ale miał tam wiele różnych warstw i na 90% nie zbije ci w jedną bryłe. sprawdź czy po wyeksportowaniu z revita w autocadzie wszystko masz na 1-nej warstwie. jesli nie to jest ok. jesli potem taki obiekt zaimportowany do maxa jest jedną bryła to błąd jest w ustawieniach importu w maxie. nie działam w maxie tak, ze nie wiem jakie ma opcje.
pzdr
walcz
Magda
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2007, 16:16

Post autor: Magda »

Dziekiiii za wyyyyczerpuuującą odpowiedź mkprojekt!!! :):):) ;)

Zaraz to wypróbuję...

M.P.
Magda
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Plik sterujący eksportem, który pokazałem jest pomyślany do eksportu podkładów branżowych w 2D. Celowo łączy elementy różnych klas w pojedyncze warstwy. Chodzi o to żeby nazwy warstw były zrozumiałe i nie było ich zbyt wiele.
Nie będzie się nadawał do eksportu do Maxa ... szkoda czasu na próby :(
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ