węgarki once again

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

węgarki once again

Post autor: ada_mowska »

domek jednorodzinny, duże przeszklenia modelowane exterior glazing /może da sie lepiej?/

jak zrobic węgarki? ściana trzywarstwowa.. :?:
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

jeśli koniecznie chcesz wegarki to musisz zrobić sobie okno z węgarkami samodzielnie lub przerobić istniejące na bazie podesłanego przez kolegów z forum. zasysasz okno. wstawiasz do pliku, działa (są wegarki), edycja rodziny,powiel (zmieniasz nazwe) robisz okno jakie chcesz. zapisujesz do projektu nad którym pracujesz lub na dysku (dostepne na później) pod nowa nazwa. jesli nie wiesz jak edytowac rodzinę to musisz poszukać w samouczkach lub pomocy.
pzdr
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

węgarki chce klient :)

a moje okna to nie okna tylko wielkopłaszczyznowe przeszklenia..
i nie da rady ich zrobic z okien :?
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

nie rozumiem dlaczego nie da rady zrobić ich z okien?
rozwiń temat albo podziel się wątpliwościami
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

jakos nie widzę mozliwości wykonania takich przeszkleń jako okna..
ale może tylko nie ppotrafię :(

http://www.arttu.pl/Domy/Projekty/DomDl ... mIWnetrze/
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

inna sprawa, ze przy takich szybkach to już chyba nie ma sensu robić węgarki.. :oops:

no i ciut mniej ich będzie-link to tylko wzorzec, ja nie mam z tym nic wspólnego :D
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

wegarki musisz zrobic - mostki termiczne. w projekcie budowlanym jeszcze obejdzie w PW juz nie. jesli wykonawca ich nie zrobi to zawsze może powiedzieć, ze w projekcie ich nie było a on zawsze wszystko robi zgodnie z projektem i nie dyskutuje. sorry za dygresję.
takie przeszklenia da się wykonac jako okna. parapet "0" i jedziesz do spodu lub wierzchu stropu wyższej kondygnacji. u góry wrzucasz drugie okno. albo ciągniesz okno z parteru przez kilka kondygnacji. to tylko do modelu. kłopot pojawia się z zestawieniem.
inny sposób, nie wypróbowany, ale przyszedł mi do głowy, to stworzenie ściany która odejmujesz od ściany właściwej (poszukaj na forum o tworzeniu wnęk w scianach) pisało o tym kilka osób (np. Jakub Góralski). tworzysz taką ścianę z brył i odejmujesz od ściany widocznej. nie wiem czy tak da się sparametryzowac wegarek.
może wypowie się ktos z większym doswiadczeniem
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

dzieki bardzo, ale chyba jednak ograniczę sie do rysowania uzywając zakreslonej na orange fukcji :lol:

ada
Załączniki
wegarki na niby.jpg
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

tak też można. zastanów się jednak jak masz 10-20 takich okien i przechodzą przez 3-4 kondygnacje. a potem inwestor je przestawia, i jeszcze zmienia szerokość i jeszcze raz przestawia. spróbuj z odejmowaniem ścian. jak będe miał chwile to podeślę link
znalazłem:
http://forum.procad.pl/viewtopic.php?t=40
wypróbuj
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

:)

Post autor: ada_mowska »

dzieki! :P

pozdrawiam
---
pozdrowienia dla psa kudłatego! :roll:
ODPOWIEDZ