k-A/R-amba z krainy deszczowcow

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Napisz dołanie jakich funkcji oczekujesz od programu;)?
np. czy robi zestawinia więzby, czy da sie zrobić pochyłą sciane itd. Wydaje mi się ,że najlepsze będą konkretne pytania. A tak swoją drogą mam gdzieś zciągnięte z netu porównie na zasadzie tabeli-po lewej revit po prawej archicad. Wieczorem jak znajde dołącze.
pozdro
ps .ja bym zrobił pojedynek Revit vs Microstation;))
Ostatnio zmieniony 22 mar 2007, 15:41 przez grychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

:)

Post autor: pidzikol »

Tez musze cos napisac bo chyba jeszcze nie bylo takiej burzy na naszym forum. :D
Rowniez z checia bym poczytal o rzetelnym porownaniu tych dwoch softow. Kilka razy probowalem zasiasc do archicada ale zawsze cos bylo. A to malo czasu a to cos do roboty i w koncu z pierwszego softu (autocad - przyp. red.) przesiadlem sie na ADT no a potem byl Revit. Przyznam sie ze nie znam Archicada tak by wykonac caly projekt. Wiem jak wyglada interfejs i jak sie robi proste elementy. Opieram sie raczej na opiniach moich kumpli ze studiow, ktorzy albo sie przesiadli z Archicada na revita albo dalej pracuja na archicadzie. W przypadku tych drugich jak im mowie o nazwe revit to oni robia duze oczy i pytaja co to jest bo nigdy nie slyszeli.
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

niagara przepraszam bo chyba zaszło nieporozumienie - mój post był komentarzem do wykrycia spisku przez slaw`a i jak najbardziej stojący po stronie Forum:) a kiepski sprzedawca to ten co tu narobił całego zamieszania.
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

off top

{gwoli scislosci 'spisek' wykryl Jakub vel Sherlock Holems wskazujac ze mamy klona ..... robiac za dr.Watsona poszedlem krok dalej szukajc skad one klony sie 'przypejzly' :wink: ..... no a odpowiedz dlaczego sie juz sama narzuca ...... co dla Sherlocka bylo oczywiscie oczywistoscia tak ze w domysle dalo sie slyszec ...... 'tak drogi Watsonie')

p.s.
przepraszam za zartowny ton bo sprawa bynajmniej smieszna nie jest

p.s. 2 zastanawiam sie czy watku nie podzielic na porownanie A/R i klonowanie ? bo zdaje mi sie ze nalezalo by dla uszanowania powagi programow, ale nie chcial bym takiej decyzji sam podejmowac ...... co Panowie na to ? (jak usysze ze 2 glosy na 'tak' ..... podziele)
pozdro
slaw 8)
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

dwoma rękoma na tak:)
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

ja też popieram
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

podzielony zatem ...... zastanawialem sie od ktorego momentu
ale z perspektywy czasu juz pierwszy post naszego milego wyslannika z krainy deszczowcow waniajet prowokacja ........ wiec strata pseudo merytorycznej dyskusji o braku nie braku warstw chyba jest niewielka dla pojedynku A/R
pozdro
slaw 8)
GCH
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2007, 09:16
Lokalizacja: Rzeszów

Revit vs Archicad

Post autor: GCH »

To jest mój pierwszykomentarz, po przeczytaniu wątku muszę zabrac głos:

Przacuję na archicadzie od 8lat + studia więc myślę że znam go bardzo dobrze revit to dla mnie 5-cio miesięczna przygoda (liczę na więcej).
Obydwa programy mają duże możliwości uważam że revit jest jeszcze niedopracowany w kilku miejscach irytuje (np. więźba ) jak kiedyś wersje 5 i 6 archicada ale myślę że po usunięciu... revit ma szanse aby sprostać wszystkim wymaganiom .
Nie rozpisuję się o szczególach ale myślę że zdrowa konkurencja jest bardzo dobra bo dzięki niej producenci i programiści zwrócą uwagę na problemy nas maluczkich którzy chcą nie zajmować sie pierdołami tylko spokojnie projektować.

Pozdrawiam wszystkich
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

bardzo dobre stanowisko i rozsądny komentarz.
pytanie ode mnie:
dlaczego przeszedłeś na revita?
GCH
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2007, 09:16
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GCH »

dlaczego przeszedłeś na revita?[/quote]


Zmieniłem miejsce pracy i tam pracowano na acadzie, słysząc wiele dobrego o revicie postanowiłem go wyprubować i wdrożyć. Szefowi przypadł do gustu i tak to sie zaczęło...
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Dlaczego nie wdrażałeś archicada? Cena obu programów jest porównywalna

Czy wróciłbyś do archicada?
pzdr
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

sądzę, że wdrożenie archicada w firmie bazuącej na AUto Cadzie jest... jak by to powiedzieć ... awykonalne
ODPOWIEDZ