obracanie bitmap
Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj
obracanie bitmap
Witam. Wiem że Revit pozwala na import bitmap i ich skalowanie, ale czy można taką mapę obracać?? U mnie opcja "rotate" nie działa jeśli chodzi o zaimportowany image. Czy ktoś wie czy jest to wykonalne?
- Jakub Góralski
- Posty: 176
- Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
- Lokalizacja: Gdańsk
- Kontaktowanie:
Re: obracanie bitmap
Obrót bitmap o kąt inny niż 90 nie jest możliwy. Po zaznaczeniu bitmapy możliwe jest jej obrócenie o kąt 90 stopni (i jego wielokrotności) oraz odbicie lustrzane w pionie i w poziomie.l0la pisze:Witam. Wiem że Revit pozwala na import bitmap i ich skalowanie, ale czy można taką mapę obracać?? U mnie opcja "rotate" nie działa jeśli chodzi o zaimportowany image. Czy ktoś wie czy jest to wykonalne?
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
obracanie bitmap
bitmapy skalują się precyzyjnie, ale co z ich obracaniem? dają się obrócić tylko o 90 stopni, albo ja czegoś nie wiem
- Jakub Góralski
- Posty: 176
- Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
- Lokalizacja: Gdańsk
- Kontaktowanie:
Re: obracanie bitmap
Tak jak pisałem we wcześniejszym poście, bitmapę można obrócić o kąt 90 stopni i jego wielokrotności.pies pisze:bitmapy skalują się precyzyjnie, ale co z ich obracaniem? dają się obrócić tylko o 90 stopni, albo ja czegoś nie wiem
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
-
- Posty: 60
- Rejestracja: 06 lip 2005, 08:13
-
- Posty: 60
- Rejestracja: 06 lip 2005, 08:13
Nie ma róży bez kolców.
Może ktoś ma podobny problem z mapami: po pierwsze jeżeli mapa w formacie jpg (bmp jeszcze nie sprawdziłem) ma powyżej 4Mb to nie chce się podłączyć. Jak sie w końcu po odchudzeniu podłączy to próba obrotu kończy się uzyskaniem obróconej czarnej plamy..... Zamiast mapy jest czarny prostokąt. Dopiero kolejne odchudzanie (do około 2,5Mb) pomaga i mapa w końcu wygląda tak jak powinna. Próbowałem obejść problem poprzez ustawienie rzezczywistej północy tak aby mapy nie trzeba było obracać. Niestety mapa się podłącza ale po przełączeniu w tryb "Project North" mapa znowu stała sie czarna dziurą.... Czy ktoś ma jakiś pomysł lub rozwiązanie? Aha - wszystko powyższe przetestowane w Revicie 9
Może ktoś ma podobny problem z mapami: po pierwsze jeżeli mapa w formacie jpg (bmp jeszcze nie sprawdziłem) ma powyżej 4Mb to nie chce się podłączyć. Jak sie w końcu po odchudzeniu podłączy to próba obrotu kończy się uzyskaniem obróconej czarnej plamy..... Zamiast mapy jest czarny prostokąt. Dopiero kolejne odchudzanie (do około 2,5Mb) pomaga i mapa w końcu wygląda tak jak powinna. Próbowałem obejść problem poprzez ustawienie rzezczywistej północy tak aby mapy nie trzeba było obracać. Niestety mapa się podłącza ale po przełączeniu w tryb "Project North" mapa znowu stała sie czarna dziurą.... Czy ktoś ma jakiś pomysł lub rozwiązanie? Aha - wszystko powyższe przetestowane w Revicie 9
JP