Funkcjonalnosc Revit Architecture i Structure (oraz MEP :-)

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

z tego co widze jest kilka osob ktore robia i architekture i konstrukcje ..... dlatego przyda sie to porownanie zeby zobaczyc co sie zyskuje ze structerem (na pewno mozliwosci wspolpracy z robotem) a co traci bez powrotnie i czy mozna przebolec taka strate ...... bo posiadanie 2 revitow + 2x aktualizacja rocznie byla by chora ...... chyba ze autodesk znajdzie jakies salomonowe wyjscie z sytuacji lub wypusci super extra wersje 2 w 1 (bo instalatorzy to chyba jednak zupelnie inna bajka i takie polaczeni bylo by zupelna egzotyka)
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Na takie rozwiązanie stać by było jedynie niektóre pracownie. Ale pomysł Super Revit 2 in 1 to świetny pomysł. 100% popieram...

Jeżeli chodzi o współpracę z Robotem to nie sądzę aby to był duży minus. Zdecydowana większość liczonych w Pl konstrukcji wystarczy policzyć w Rm-Win i na podstawie własnych procedur więc zakup Robota jest zdecydowanie nieopłacalny (oczywiście jest to subiektywna ocena na podstawie tego co się dzieje w moim regionie). Poza tym Robot do swobodnej pracy wymaga wyjątkowo mocnej jego znajomości (i znajomości teorii) bo posiada dużo chaczyków. Byłem na szkoleniu i tam mnie o tym uświadomiono. Na dzień disiejszy nigdy w życiu bym nie policzył czegoś większego w Robocie.
Dla konstruktorów najważniejsze funkcje:
1. oczywiście więźba - automat i jeszcze raz automat z różnymi typami dachów
2. możliwość wykonywania zbrojenia w żelbecie z automatu
3. zestawienia prętów, stali, drewna jak najbardziej udoskonalone...
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

ja pracuje w robocie od .... studiow de facto czyli niemal juz 15 lat bedzie zaraz :( ..... to byl jeszcze wtedy V6 .... na pewno nie jest to program prosty jak roznego rodzaju kalkulatory, za to mozna dosc efektywnie optymalizowac konstrukcje ale trzeba byc swiadomym tego w co sie klika ...... remwina praktycznie nie znam (poza jakims demo) ale mam opinie zaprzyjaznionej pracowni ktora robi duze konstrukcje przestrzenne na zachod i przesiedli sie na robota wlasnie ..... no niestety cos za cos (dla nich bylo istotne liczenie normami europejskimi) .... glowny minus jaki widze w robocie to malo intuicyjny interface programu ktory uzywa 'idiotycznej' semantyki ikonek ...... co dla ludzi przyzwyczajonych do winow czy acada jest co najmniej upierdliwe

ergo .... jednym z glownych powodow zainteresowania structerem jest wlasnie mozliwosc sprzegniecia do kupy calosci razem z robotem IMHO bo inaczej nie ma specjalnie sensu przesiadka tylko po to zeby wymodelowac konstrukcje ktorej nie idzie policzyc ..... koncept jest taki ze modelujesz w revicie (architekture i konstrukcje jednoczesnie) co jest o niebo prostsze niz w robocie ..... wysylasz do robota = liczysz = optymalizujesz i odsylasz poprawione do revita co ten uwzglednia i nanosi ...... tyle teoria ale nie wiem jak to dziala w paktyce poki co
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Duże firmy jak najbardziej moga sobie na to powolić. W większości i tak konstrukcję sprowadzamy do układów płaskich, a optymalizacja konstrukcji na tak wysokim poziomie jak Robot nie jest wymagana. Sam program doskonale zraża od początku i jest ogolnie "nieprzyjemny" oraz weryfikacja na bierząco wszystkiego co się robi. Zresztą w obliczeniach Rm-Win jest standardem tak jak CAD w rysowaniu. W każdym razie chylę czoła i gratuluję - 15 lat w Robocie to już profesura :D . Ja jedynie trochę działałem w nim na studiach, byłem na szkoleniu, ale na razie dziękuję :lol: . Ale odchodzimy od tematu... (może oddzielne forum dla Robota??)

Koncepcja sprzęgnięcia projektu (stricte rysunków wykonawczych) i obliczeń to raczej na większą skalę jeszcze przez parę lat nie wypali. Niestety j.w. ...

Ale udoskonalenie robienia szczegółów, zestawień (zestawień globalnych dla całego obiektu, zestawienia materiałowe). Ile czasu na to się traci... wylewki z automatu, przekroje itd...
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Post autor: t.kacki »

ok! koniec gadania o Robocie! ;-) zaczynamy pracę porownawczą!

Ja zabieram sie za Revit MEPa, kto bierze Structure i Architecture?

co trzeba wypisac:
1. nazwy polecen wraz z miejscem (zakladka) gdzie sie znajduja
2. ...? (jeszcze jakies propozycje?)

Pzdr!
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

takie dokladne porownanie structera i architekta moge zrobic ..... ale dopiero na poczatku czerwca
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Post autor: t.kacki »

Slaw... :-) u kazdego krucho z czasem :-)

OK, mamy wiec MEPa, Structure... zostaje jeszcze Architecture, ale z tym nie powinno byc wiekszego problemu- w koncu to forum posiwiecone Revit Building!

Pzdr
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

tzn ..... sadze ze baza porownawcza winien byc architektoniczny
i wymieniamy te funkcje ktore sa dodatkowe w Struc i MEP a nie ma w Arch oraz te ktorych zabraklo w Struc i MEM a sa w A ...... pomijamy sytuacje kiedy funkcja laduje w innej zakladce itd ...... bo to tylko kosmetyka a nie funkcjonalnosc programu
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Post autor: t.kacki »

ok... udalo sie!

Zebralem wszystkie funkcje Revit MEP'a (tak... w wolnej chwili... ;-)

czekam zatem na Structure i Architecture- mozna powrzucac je odrazu do jednego arkusza, zeby dalo sie latwo porownac.

Pozdrowienia!
Załączniki
MEP.xls
Zestawienie funcji Revit MEP'a
(24 KiB) Pobrany 342 razy
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Dodałem funkcje ze Structure'a. Wrzuciłem do pliku Kolegi. Pozdrawiam.
Załączniki
MEP i Structural.xls
(29.5 KiB) Pobrany 375 razy
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

no to obiecana 3 kolumna do porownan czyli bazowy Architecture
na szybko S w stosunku do A ma dla mnie jedna powazna wade
brak Room - Area ..... tego jednak czesto uzywam
rzuty sufitow IMHO idzie przezyc
no szkoda
Załączniki
revit.xls
(33.5 KiB) Pobrany 381 razy
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Żeby nie Room & Area to Structure byłby najlepszy dla konstr i arch...
(szybki wniosek po przejrzeniu tabeli :) )
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

dokladnie .... polecenia zwiazane z Area sa w structerze poleceniach tekstowych w menu drafting ....ale wygaszone i na szybko nie sprawdze czy sa dostepne ...... create jest w modelling ..... room i room tag, separations i are plan nie ma nigdzie ...... ciekawe ze zostawili w settings ustawienia dla room i area

cala ta robota wyglada na celowe wyciecie ze structera polecenia ktore jest dosc istotne dla architektow zeby wyciagnac kase za 2 licencje (sic!) .... nie ladnie ..... mogli by zostawic i po prostu kasowac ciut wiecej za structera (co i tak robia) i powiedziec jasno ...... ten jest dla architektow ...... a ten rozbudowany o narzedzia dla konstruktorow

szkoda ..... naprawde szkoda ze marketing Autodesku nie zauwaza ludzi ktorzy na jednym kompie robia jedno i drugie ....... choc z pewnoscia jest to margines uzytkownikow

duzo lepszym pomyslem wydaje sie byc stworzenie 1 revita wspolnego dla wszystkich co wyeliminowalo by ewentualne bledy w komunikacji ...... dorzucenie narzedzia sterujacego lepiej widocznoscia miedzy branzowa i sprzedaz licencji vel kluczy wlaczajacych opcje jakie sobie uzytkownik zyczy z podzialem na Arch, Struc, i MEP jak teraz

tak czy siak na 2 revity mnie nie stac ..... i szkoda ze musze wybierac
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Zdecydowanie popieram :D . O ile nad robieniem MEP+Arch+Struct można się zastanawiać to Arch + Struct powiniem być obowiązkowo dostępny. Nistestety potwierdza się reguła że jak zwykle chodzi o kasę...
ODPOWIEDZ