Okna, drzwi i ich etykiety

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Marek Krzysztoń
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:55
Lokalizacja: Polna
Kontaktowanie:

Okna, drzwi i ich etykiety

Post autor: Marek Krzysztoń »

Co jest nie tak z oknem czterokwaterowym - nie tnie dokładnie ściany, tzn. po wstawieniu tego okna brak jest grubej lini ściany - po eksporcie do dwg widać szczególnie. Kiedyś na forum jeden z użytkowników udostępnił "polskie okna" w kilku odmianach: 1,2,3,4-kwaterowe. Pierwsze trzy działają bez zarzutu natomiast czterokwaterowe nie wycina dokładnie ściany. Jestem bardzo początkującym revitowcem i nie bardzo wiem co zrobić, nie umiem jeszcze tworzyć własnych bibliotek, korzystam chwilowo z udostępnionych. Używam wersji 8.1 - oczekuję na subskrybowaną wersję 2008.
Oprócz tego mam jeszcze jedno pytanie: chodzi o etykiety okien i drzwi. Lepiej wstawiać oddzielnie po wstawieniu okien i drzwi czy razem. Czy przy etykietach okien muszę mieć cztery etykiety tzn lewa, prawa, górna, dolna; opis okna aby zawsze był na zewnątrz. Inną sprawą są okna i drzwi wstawiane pod kątem. Próbowałem to uczynić zgodnie z poradami na tym forum ale to nic nie dało. W załączeniu przesyłam widoki wstawionego dobrego (3) i złego (4) okna oraz źle wstawione etykiety. :)
Załączniki
Okno dobre - dobrze wycina ścianę - etykiety też są złe - te na górze.
Okno dobre - dobrze wycina ścianę - etykiety też są złe - te na górze.
Wadliwe okno - nie wycina do końca otworu w ścianie - etykiety też złe.
Wadliwe okno - nie wycina do końca otworu w ścianie - etykiety też złe.
Marek_K
alternativa
Posty: 70
Rejestracja: 29 lis 2006, 11:04
Lokalizacja: Gdańsk

Okna ponad poziomem ciecia

Post autor: alternativa »

Problem tkwi wg mnie w poziomie wstawienia okna. Kiedy poziom wstawienia jest ponad wysokoscia ciecia rzutu (domyslnie 120cm, ale mozna to zmienic - VIEW PROPERITIES > VIEW RANGE ), a w wypadku okna poczwornego masz wysokosc parapetu 155cm, okno nie powinno byc w ogole wyswietlane. W tym wypadku jest wyswietlane ale blednie, tak jakby czesciowo w przekroju poziomym. Z czego to wynika ... Revit generalnie nie lubi okien z wystajacymi poza obrys zewnetrzny scian elementami 3D np. parapety. Kiedy wiec okno mija sie z poziomem ciecia rzutu, okna z takimi elementami sa niepoprawnie wyswietlane.

Ale jest na to sposob - wystarczy uzyc z zakladki VIEW > PLAN REGION, rysujesz sobie obrys, w ktorym miesci sie dany element budynku (np okno) i niezaleznie podajesz poziom ciecia (VIEW RANGE). :)
alternativa
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

o zesz ty w mo..... :lol: a ja szukalem ostatnio czym to zrobic z roznicami poziomow i w koncu zrobilem do okola ...... a to plan regionem mozna ryk cyk mik i gotowe ...... czlowiek jednak caly czas sie uczy :oops:
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Rewelacja!
Chyba muszę zrobić przegląd ikonek w programie, może takich o których nie wiem do czego służą znajdzie się więcej :lol:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ