domyślna oś ściany, jak ją zmienić.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
krzanek
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2006, 20:49

domyślna oś ściany, jak ją zmienić.

Post autor: krzanek »

Witam.
W ścainach zdefinoiwanych w rewicie istnieje domyślna oś, będąca również punktem odniesienia dla wstawianych ścian. (zielona przerywana linia) znajduje się ona w środku ściany, przykładowo: styropian 12cm, nośna 25cm, domyślna oś ustawiona jest w środku, czyli 18.5 cm od wewnetrznego lica.
Pytanie:
W jaki sposób zmienić lokalizacje tej domyślnej linii ?
tak by znajdowala sie w środku ściany nośnej czyli 12.5 od wewnętrznego lica. Nadmieniam że nie chodzi mi o "odsunięcie" podczas wstawiana każdej ściany, tylko o ustawienie "na stałe".
--
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam krzanek
Jacek Portalski
Posty: 60
Rejestracja: 06 lip 2005, 08:13

Post autor: Jacek Portalski »

Witam.
W oknie właściwości sciany masz pozycję "location line", możesz tam ustawić oś ściany na kilka sposobów (osiowo do sciany, osiowo do warstw konstrukcyjnych, od zewnątrz lub wewnątrz wartw konstrukcyjnych lub wykończeniowych). Niestety to ustawienie działa "jednorazowo" dla pojedynczej ściany. Nie mam pojęcia, czy możliwe jest ustawienie innej lokalizacji osi niż symetryczna jako warści domyślnej dla całego pliku.
JP
krzanek
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2006, 20:49

Post autor: krzanek »

Dziękuje za podpowiedz.
--
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Gdy chcę ustawić ścianę wzgędem osi inaczej niż pozwalaja na to ustawienia domyślne, to ją domierzam i zapinam kłódkę, jak na załączonym obrazku.

Tu wspomnę o jeszcze innym "patencie", który wypraktykowałem. Rysuję kondygnacje na "widokach brudnopisach", a "na sprzedaż" tworzę ich kopie. W ten sposób wszelkie wymiary pomocnicze, czy np "EQ", które nikogo nie obchodzą, są tylko w brudnopisach.
Załączniki
os_sciany.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
krzanek
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2006, 20:49

Post autor: krzanek »

Witam, w wątku mialem na myśli linie przedstawioną na obrazku (zielona przerywana) wygodniej by było wprowadzać osie w istniejących ścianach gdyby dało się ją przestawić. Jeśli dobrze zrozumiałem to nie da się jej przesunąć.
Nie bardzo zrozumiem o co Ci chodzi z tym brudnopisem,czy to nie jest czasem dodatkowa praca ? Czy nie łatwiej wymiary które łączą elementy, czy wyrównujące, po prostu usunąć ? połączenie zostaje a wymiaru nie ma, tylko ze trudniej nad tym zapanować.
--
Pozdrawiam, krzanek.
Załączniki
zielona.jpg
ODPOWIEDZ