Wklejenie szkicu na płaszczyznę odniesienia

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Wklejenie szkicu na płaszczyznę odniesienia

Post autor: t.kacki »

Witam!

Do nowoutworzonego projektu Revita podczytuje zewnetrzny plik CAD z przekrojami poprzecznymi bryły. Całość podczytana jest na Poziom1. Jak "wyciagnac" z podczytanego rysunku konkretny przekrój i przenies go na utworzoną płaszczyznę odniesienia (która jest prostopadła do Poziomu1).

a w skrócie- mam rysunek z przekrojami bryły (strasznie skomplikowana :o) jak konkretne przekroje powrzucac na konkretne płasczyzny odniesienia tak, żeby później mozna utworzyc z nich bryłę?

Przydało by sie polecenie: "Wklej na płaszczyznę odniesienia" :o)

Pzdr!
Załączniki
"Wygaszony" rysunek to podrys wczytany na poziom1. Jak skopiować zaznaczone profile przekroju na wskazane płaszyzny odniesienia?
"Wygaszony" rysunek to podrys wczytany na poziom1. Jak skopiować zaznaczone profile przekroju na wskazane płaszyzny odniesienia?
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Można to zrobić naprzykład tak:
Sposób 1.
Elementy importowane z AutoCADa jako bloki (lub linkowane) można wstawić na płaszczyznę równoległą do płaszczyzny odniesienia, a potem przy pomocy ALIGN dociągnąć do tejże płaszczyzny.

Sposób 2.
Importować elementy z AutoCADa, tak jak to zrobiłeś, na płaszczyznę poziomą, a następnie w przekroju prostopadłym do pożądanej płaszczyzny odniesienia obrócić do pionu i dosunąć do niej.
Załączniki
W przykładzie pokazałem jeden sposób. Złożyłem zupełnie przypadkowe elementy :)
W przykładzie pokazałem jeden sposób. Złożyłem zupełnie przypadkowe elementy :)
Ostatnio zmieniony 22 sie 2007, 07:31 przez pies, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
t.kacki
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:35

Post autor: t.kacki »

Będę probowal- dzieki!
ODPOWIEDZ