Tekstury

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Marek Krzysztoń
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:55
Lokalizacja: Polna
Kontaktowanie:

Tekstury

Post autor: Marek Krzysztoń »

Chciałbym dodać swoje tekstury do standardowych Revita. Niestety nie wiem jak to zrobić. Przekopiowałem zrobione do następującego katalogu: Documents and settings/All Users/Dane aplikacji/Autodesk/RAC 2008/Rendering/WebLibrary/Low_res ......... i nic. Nie są widoczne przy wyborze. Jestem początkującym Revitowcem.
Marek_K
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Tekstury możesz dodawać w momencie tworzenia nowego materiału. Nie musisz mieć ustawionej ścieżki dostępu. Sorki za trochę lakoniczną odpowiedź. W najbliższym czasie postaram się wrzucić tutka nt. robienia materiałów. Pozdrawiam.
Marek Krzysztoń
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:55
Lokalizacja: Polna
Kontaktowanie:

Tekstury

Post autor: Marek Krzysztoń »

Nie wiem czy dobrze przedstawiłem temat. Chodzi mi o rzecz następującą: w programie są gotowe tekstury np. dachówka, tynk, gont drewniany, trawa, blacha trapezowa itp. Przypuśćmy, że żadna mi nie odpowiada - nie podobają mi się. Mam swoje tekstury np. dachówka, wzory płytek, okładziny kamienne itp. Tekstury sa odpowiednio przygotowane tj. format graficzny (jpg), odpowiednio przycięte - aby przy nałożeniu na materiał (przedmiot) obok siebie stanowiły jedną całość. Mam całą masę takich tekstur np. z Arcona. Przekopiowałem najciekawsze jak opisałem powyżej i nic. Może ktoś spotkał się z takim problemem? Chciałbym używać swoje tekstury do wizualizacji w Revicie.
Marek_K
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

jak to nic ..... tez mam cala palete arcona i swietnie smiga bez zadnych zmian
pozdro
slaw 8)
Marek Krzysztoń
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:55
Lokalizacja: Polna
Kontaktowanie:

Tekstury

Post autor: Marek Krzysztoń »

Jak tozrobić, gdzie przekopiować, abym z Revita widział swoje tekstury
Marek_K
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

gdziekolwiek :D ...... ja ustawiam tak :

- wchodze do edycji wlasciwosci materialu (dokladnie opisywac czy do tego miejsca doszedles ?)
- w zakladce Apperance masz pole Accu Render texture
- wchodzisz do biblioteki materialow i mozesz dodawac wlasna biblioteke albo dodawac do istniejacych
- ja dodaje do user ..... mozesz stworzyc foldery albo ladowac do jednego gara
klikasz material - new - default gray i jestes w edytorze materialu
to co nas interesuje to tekstura czyli zakladka MAPS a w niej mozliwosc dodania sciezki do dowolnego (chyba) graficznego pliku i ewentualnych jego znieksztalcen (papier scierny etc.) ..... po wybraniu konkretnego 'obrazka' tekstury wyswietla sie okno edycji ustawien mapowania

poczatkowo jak malpa probowalem ustawiac roznosci mapowania a skonczylo sie na przestudiowaniu kilku gotowych tekstur revita co polecam

konczysz ok i program prosi cie o podanie biblioteki/folderu i nazwy gdzie chcesz zachowac

i tak skonczylo sie ustawienie 1 tekstury :shock:
nie ma sensu bawic sie we wstawianie calosci arcona (prosciej tam mozna bylo to ustawiac ale tez nie bylo takiej palety narzedzi do ewentualnych modyfikacji) ...... ja implementuje sobie pojedyncze rzeczy ..... glownie dachowki i drewno
pozdro
slaw 8)
ODPOWIEDZ