revit 64bit

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

revit 64bit

Post autor: grychu »

...no Revit 32bit pracuje w środowisku 64bit-owego windowsa Vista. Tylko w jaki sposób..? Wszystkie narzędzia sa aktywne?
A jak wam chodzi Revit 64bit pod 64bitowym Windowsem i sprzętem?
Pozdro
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Witam,
Sam nie miałem okazji przetestowania Revita na systemie 64-bit, ale wiem jedno. Jest to jeden z niewielu programów który działać może na XP na Vista 32 i 64 bit, co jest jego wielką zaletą w porównaniu z np. AutoCAD Architecture. Na 64 działa poprostu szybciej, ciekaw tylko jestem jak wzrasta wydajność przy zastosowanu dodatkowo procesora Quadro. Jeżeli ktoś z użytkowników posiada taki zestaw, również chętnie się dowiem.

Pozdrowienia dla wszystkich "Reviciarzy"
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Witam.
Jestem posiadaczem Quada (cały sprzed oparty o 64bit), są różnice. Tylko ja mam Revita 32bit. Rozmawiałem z przedstawicielem AUTODESKU i uzyskałem odpowiedz ze Revit32bit chodzi pod architekturą 64bit-ową ALE mogą nie działać wszyskie funkcje? Moze ktoś to potwierdzić z praktyki. Aha a co do cada. Zwykły Autocad 2008 32bit nie chodzi pod systemem 64bit. Szukam obejscia- sa emulaory winowsa ale nie wszyskie działają jak bym chciał. Jak uruchomie go pod platformą 64bit to dam znać. Przypuszczam ze tak samo bedzie z ADT.
Pozdro.
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Co do CADa,nie wiem czy uda CI się uruchomić wersję 32 pod systemem 64. AutoCAD ma napisane dwie oddzielne wersje 32 i 64, którą musisz wybrać przy zamówieniu. AutoCAD Architecture ( ADT ) nie ma wersji 64 i tu przestrzegam posiadaczy takich systemów którzy chcieliby kupić nowe ADT. Znalazłem w necie tylko jedną wzmiankę o tym, że udało się gościowi uruchomić AutoCAD Architecture 2008 pod systemem 64 bit. Ten gość jest informatykiem w dużej firmie architektonicznej, ale za wskazówki życzy sobie zapłaty, więc nie zagłębiałem sie w tym temacie.
A co do Revita, miałem okazję przetestować go na 64 bit, ale nie zauważyłem żeby coś nie działało. Działał szybciej niż na 32 (zwłaszcza otwieraznie i zapisywanie projektów - to jest najbardziej widoczne). Dla przyspieszenia działania zalecam zrobienie sobie Systemu 3G. Jeżeli ktoś nie wie co to, wpiszcie w helpie i tam jest wszystko podane. W ramach wyjaśnienia - ta operacja przyspiesz tylko działanie programu Revit lub Inventor, nie przyspiesza systemu windows i innych aplikacji.
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Inaczej... Revit 32bit chodzi pod Sytemami 64bit ale i tak chodzi z wydajnością 32-bitową. UWAGA!! Jest REVIT 64bit ale!! i tu odpowiedz z AUTODESKU
'' On the AutoCAD DVD of the Revit Suite 2008, there are the 2 versions (32 and 64 bits) of the product, except for the eastern languages (Polish, Hungarian,...) where only the 32 bit version exists. For Revit there is currently only the 32 bits version" wiec sami widzicie gdzie jest Polska....
Pozdro
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

ale i tak większość korzysta z wersji EN więc chyba nie jest to problem, zresztą nie jest to chyba złe nastawienie do Polaków ;)
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

kolega zle mnie zrozumiał niechodzi o to ze nie ma wersji jezykowej- TYLKO NIE MA NA POLSKE WOGóLE REVITA64BIT
Pozdro
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

Ale, ale w tej angielskiej wypowiedzi wyraźnie jest napisane że dla wschodnich języków (Polski, Węgierski)... nie ma wersji 64 bitowej
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

przeszukałem płytę z Revit Series 2008 i nie znalazłem intalki dla x64. może jest niewidoczna dal systemu x32?
jeśli, rzeczywiście nie wysyłają dla Europy wschodniej wersji 64bit, a dla pozostałej części x32 i x64 to może cena w "bloku wschodnim" powinna być niższa o 50%?! no chociaż 30%!
jak sądzicie?
znajomy twierdzi, że w Hiszpanii oprogramowanie jest tańsze (nie chodzi o zarobki a przeliczenie 1 do 1).
pzdr
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

no i nie znajdziesz na tej płycie revita 64bit na 1000000% my ludzie z bloku wschodniego tak mamy ;)
A co do tanszego oprogramowania to tez tak jest ze mamy drogo! W stanach np. 3ds max kosztuje o POłOWE MNIEJ!!!! itd. Ale cóz nic z tym nie zrobimy---nie bedziemy strajkować hehehe
krzanek
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2006, 20:49

Post autor: krzanek »

Witam
Revit 2008 z polską nakładką językową,
system Vista 64 bity na sprzęcie 64 bity.
Program działa, ale nie działają skróty :? ... kicha.
--
Pozdrawiam Rafał.
p.s. Co do utyskiwania na viste, słyszałem takie same głosy jak wyszedł pare lat temu XP, mam nadzieje że po serwis paku wiele się zmieni.
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Potwierdzam pod systemem 64 bit nie działają skróty... ma ktoś na to jakiś pomysł?
Pozdro
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Czy ktoś juz znalazł rade na niedziałające skróty pod vistą 64bit...uuuuuuuuuuuuuuu, a moze tylko tak sie dzieje z wersją polską?
Pozdrawiam
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Jest już Revit 64bit z prawdziwego zdarzenia;)))

http://pressreleases.autodesk.com/index ... 3C%2Ftd%3E

do sciagnięcia dla osób które mają subskrybcję.
Pozdro
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Juz sie cieszyłem, zciagnałem i .....nie potrfaie zaistalowac wiesza mi sie instalka. Czy kots miał z tym przyjemność?
Pozdro
ODPOWIEDZ