revit 64bit

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Witam. W dalszym ciągu mam problem z instalką revita 64 bit, jest nastepujący komunikat patrz. zał. Coś instalator próbuje ściągnąć z netu ale ja mam całą instalkę wiec nie wiem o co tu chodzi.Pozdro
Załączniki
błąd.jpg
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Zwykle jak instalujesz Revita ściągniętego z netu, to konieczne jest podłączenie do sieci, bo plik instalacyjny nie zawiera bibliotek, które dopiero w czasie instalacji dociągane są na bieżąco.
Tylko wersja instalacyjna na płycie zawiera wszystkie niezbędne dane.

Nie jest to autoryzowana porada Autodesku, a jedynie dotychczasowa praktyka z wersjami 32-bitowymi :)

W przyszłym tygodniu będę robił podchody do wersji 64 bitowej :), choć według informacji ze strony Autodesku nie oferuje ona nic poza większą stabilnością i obsługą pamięci RAM ponad 3 GB
Pozdrawiam
Był Kudłaty
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

NO nie wiem czy nic " większa stabilnością i obsługą pamięci RAM ponad 3 GB " to mało ;))) patrz link http://pressreleases.autodesk.com/index ... 3C%2Ftd%3E

ps. podejrzewam ze czegoś brakuje w instalce ale ma podłączony komp do netu i nic sie nie zciąga....;((

Pozdro
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Stabilny powinien być bezwzględnie, a nie tylko trochę bardziej :D

Zainstalowałem wersję 64-bitową Revita bez problemu. Wszystkie potrzebne pliki dociągnęły się w komplecie. Nie przeszkadza mu, że na tym samym komputerze jest wersja 64 i 32-bitowa. Nie zauważyłem żeby "się gryzły". Korzystają z tej samej licencji.

Zobaczę jak to jeździ i napiszę coś więcej :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
frank_s
Posty: 48
Rejestracja: 16 wrz 2006, 16:13

Post autor: frank_s »

witam,
czy mogę zainstalowac wersję 64-bitową na komputerze 32-biotowym (2xXeon 3GHz +4 GB RAM ECC)? Czy osiągnę większą prędkość pracy?
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Nawet bym nie próbował.
Myślę, że nie uda Ci się uruchomić instalatora :(

Gdybyś jednak chciał się przesiąść na 64-bity to zainstaluj sobie nowy system, ale najpierw starannie sprawdź, czy wszystkie urządzenia mają sterowniki. Jest z tym trochę kłopotu. Na przykład:
- oddałem ploter HP450C, bo HP wyparł się go i nie zrobi sterownika do Visty
- modem USB OPTION GLOBTROTTER chodzi pod 32 Vistą, ale nie ma sterownika do wersji 64-bitowej

Zapytaj też kogoś mądrego czy Twoje żelastwo (czyli hardware :wink: ) obsłuży 64-bitowy system.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

Potwierdzam - Nie zainstalujesz wersi 64-bitowej na komputerze 32-bitowym.
Na systemie 32 bit osiągniesz wspomaganie tylko do 3GB jeżeli masz ponad- polecam do revita 8GB to przy tej karcie powienien jeszcze lepiej śmigać.
Widze ze masz 4 Gb- dla tego systemu to bez sensu ponieważ Revit w konfiguracji z 32 bity tego nie widzi.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 23 lis 2008, 12:41 przez grychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Po 2 tygodniach używania wersji 64 bitowej mogę pokusić się o drobne podsumowanie.
Poza 1 mankamentem, o którym poniżej, uważam że jest w porządku.
Czy R-64 jest jakoś szczególnie wydajniejszy od wersji 32-bitowej?
Nie zauważyłem, ale nie prowadziłem też żadnych badań i porównań. W codziennej pracy spisuje się dobrze, nigdy mi się nie zawiesił, ani nie wykrzaczył. Mając zainstalowane obydwie wersje na jednym komputerze, odruchowo wybieram 64-bitwą.
Raz ewidentnie pokazał swoją wyższość, w działaniu, która wymagało pamięci operacyjnej większej niż 3GB - przy eksporcie widoku 3D do DWG. Opisałem to w wątku: http://forum.procad.pl/viewtopic.php?t=1782

a teraz o mankamencie. W oknie powitalnym Recent Files nie działają skróty do plików lokalnych, a do plików centralnych chodzą. Plik lokalny umieszczony w tym samym folderze co centralny traktowany jest tak samo - skrót nie działa. Podobnie jest z wersją 32-bitową zainstalowaną na tym samym komputerze. Przed zainstalowaniem wersji 64 - bitowej, wszystkie skróty działały poprawnie.
Przypuszczam, że przed zainstalowaniem, wersji 64-bitowej starą należało odinstalować.
Z uwagi jednak na to, że poziom dokuczliwości opisanego zjawiska jest nikły w stosunku do poziomu lenistwa, to z nim nie walczę :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
krzanek
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2006, 20:49

Post autor: krzanek »

Cześć
Czy może ktoś wypróbował polskiego Revita '09 albo '10 na systemie Vista 64 ? Przypomnę że w '08 na Viscie 64 nie działały skróty klawiaturowe, czy to już zostało naprawione ?

Pozdrawiam Rafał.
ODPOWIEDZ