microstation=> autocad=> 3ds max

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem AutoCAD Architecture.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco

ODPOWIEDZ
klaraB
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2008, 15:43

microstation=> autocad=> 3ds max

Post autor: klaraB »

Witam. Mam pytanie odnośnie przerzucania rysunów między tymi programami. Generalnie pracuję na programie microstation, jednak o ile wiem, do tworzenia modeli w 3ds maxie potrzebuje rysunów zapisanych jako dwg, a więc muszę je przerzucić na AutoCada. Nie wiem co w ustawieniach cada wybrałam, że rzuty wklejają się jako obrazki, zdjęcia;/ a nie rzuty. Nie mają nawet rzeczywistej skali ;/ Może wie ktoś jakie ustawienia należy w tej sytuacji zmienić? Druga sprawa, to eksport tego rzutu z cada do 3ds maxa. Czy mógłby ktoś powiedzieć jakie czynności, od rzutu w micro, do 3ds maxa, mam w tym celu zrobić? A może można zrobić to bezpośrednio z MicroStation?
klaraB
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2008, 15:43

Post autor: klaraB »

Dziękuję za podpowiedz :D a że droga przedziwna... tak, możliwe, często kiedy nie zna sie drogi wybiera się tą najbardziej zakręconą... dlatego pojawienie sie tego mojego pytania na forum- w celu zaoszczędzenia sobie tego. A że taką drogę opisałam, cóż... usłyszałam taką własnie wersję. Co do Autocada Architecture, to niestety nie mam dojścia do takiego. Wersje trialowe to tylko miesiąc użytkowania (tak przynajmniej jest w micro), stąd próba kombinowania z tymi programami.
ODPOWIEDZ